ЗЕЛЕНСКИ ОТКАЗАО ПОСЕТЕ ИНОСТРАНСТВУ: Сумња се да је то учинио због нове руске офанзиве
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски отказао је посету Шпанији и Португалији, саопштиле су данас власти, а Си-Ен-Ен Португал и други медији пренели су да су разлог за то нове борбе у његовој земљи.
Фото: ЕПА/JUSTIN LANE
Требало је да шпански краљ Фелипе прими Зеленског 17. маја и припреми ручак у његову част.
Зеленски је такође требао да потпише споразум о билатералној безбедносној сарадњи са шпанским премијером Педром Санчезом након прошлогодишњег заједничког саопштења НАТО-а.
Портпарол португалске владе рекао је да је украјински председник отказао посету, али није навео разлог.
Требало је да се посета поклопи са обећањем подршке ЕУ
Шпанска влада је саопштила да не може да коментарише инцидент из безбедносних разлога.
Шпанија је, заједно са другим државама чланицама ЕУ, посвећена пружању финансијске и војне подршке Украјини након руске инвазије у фебруару 2022.
Посета Зеленског требала је да се поклопи са обећањем ЕУ о дугорочној безбедносној подршци Кијеву, наводи се у нацрту документа.
БОНУС ВИДЕО: Свечано отварање ветропарка Кривача - првог ветропарка у Источној Србији
БОСАНСКИМ "СПЕЦИЈАЛЦИМА" СЕ СМЕЈЕ ЦЕО СВЕТ: Избачени са такмичења, а криви им Срби и Додик (ФОТО/ВИДЕО)
СНИМАК специјалаца из Федерације БиХ на такмичењу СWАТ Цхалленге у Уједињеним Арапским Емиратима постао је потпуни хит на друштвеним мрежама.
12. 02. 2026. у 14:42
ВАКЦИНА ПРОТИВ РАКА СТИЖЕ У СРБИЈУ: Добијамо је одмах после Руса, ево када ће је примити наши пацијенти
МИНИСТАР без портфеља задужен за област међународне економске сарадње Ненад Поповић изјавио је данас да ће у мају први пацијенти у Русији примити вакцину против рака, а да ће пацијенти из Србије бити први који ће одмах после руских, крајем године, примити ту вакцину.
12. 02. 2026. у 09:41
ЈК ПРИЗНАЛА: "Са њим сам изгубила невиност - први пут са Немањом био је грозан, ужасан"
"ИМАЛА сам 18 година. Било је грозно искуство. Помислила сам: "Како некоме ово може да се догоди?" Било је ужасно."
10. 02. 2026. у 07:32
Коментари (0)