"ПАРАДА АМЕРИЧКОГ ЛИЦЕМЕРЈА" Антонов: САД негирају легитимитет Међународног кривичног суда, али га користе против непријатеља
АДМИНИСТРАЦИЈА Сједињених Америчких Држава негира легитимитет Међународног кривичног суда, застрашујући га санкцијама, али не оклева да користи ову структуру против оних које Вашингтон сматра својим непријатељима, изјавио је руски амбасадор у Вашингтону Анатолиј Антонов.

Foto: Printskrin
Он је приметио да је процена САД о деловању Међународног кривичног суд у погледу Русије и Израела пример двоструких стандарда и лицемерја.
Антонов је прокоментарисао саопштење Стејт департмента да Русија и Израел нису чланице Међународног кривичног суда, али да се његова јурисдикција може односити само на Русију и да се јурисдикција МКС може односити само на случајеве када је једна од страна у сукобу чланица инстанце. У случају Израела и Палестине, према мишљењу Стејт департмента, ни на једну од земаља се не односи, а у случају Украјине и Русије, Кијев признаје јурисдикцију суда.
- Ово је још један пример двоструких стандарда и параде америчког лицемерја. Власти САД негирају легитимитет Међународног кривичног суда и застрашују санкцијама ту структуру када је реч о интересима самог Вашингтона и његових савезника. Међутим, без гриже савести користе тај псеудоправни инструмент против оних које сматрају непријатељима - истакао је Антонов.
Антонов је реаговао на саопштење Пентагона да ће САД наставити да подржавају Међународни кривични суд у вези са истрагом догађаја у Украјини, упркос захтеву суда да изда налог за хапшење израелског премијера Бенјамина Нетанјахуа.
- Нико на свету не би требало да гаји илузије о богохулној политици Америке, која користи питања људских права зарад само једне ствари – обрачунавања са непожељним државама. Очигледно је то управо тај 'ред који се заснива на правилима' - закључио је дипломата.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: РУСКИ БОМБАРДЕР: Лет СУ-25 у борбеним мисијама изнад зоне сукоба у Украјини
Препоручујемо

ЏЕЈ ДИ ВЕНС УДАРИО НА ЗЕЛЕНСКОГ: То што он ради је апсурдно
У ИНТЕРВЈУУ за интернет портал УнХерд , амерички потпредседник Џеј Ди Венс назвао је нападе украјинског председника Володимира Зеленског на САД „непродуктивном реториком“ и „апсурдним“.
15. 04. 2025. у 10:27

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

"СИНА СМО САХРАНИЛИ У НИКШИЋУ" Жељко Самарџић о највећој животној трагедији: "То је била туга за све нас"
ПЕВАЧ проговорио о болној теми.
15. 04. 2025. у 10:18
Коментари (0)