ВАНГ РЕАГОВАО НА ОПТУЖБЕ ЗАПАДА: Британија и савезници доливају уље на ватру око сукоба у Украјини
ВЕЛИКА Британија и њени савезници треба да престану да доливају уље на ватру око сукоба у Украјини уместо да пребацују кривицу на друге, рекао је данас портпарол кинеског министарства спољних послова Ванг Венбин.
Фото АП
Вангови коментари уследили су након што је британски државни секретар за одбрану Грант Шапс изјавио да "Русија и Кина сарађују на борбеној опреми за употребу у Украјини“. Шапс је даље навео да има „нове доказе америчких и британских обавештајних служби који показују да смртоносна помоћ сада лети из Кине у Русију“, преноси РТ.
- Велика Британија, а не Кина, долива уље на ватру око украјинског питања... Још пре две године Русија и Украјина су биле близу постизања договора о окончању сукоба, али управо због препреке које постављају Уједињено Краљевство и друге стране сукоб се наставља до данас - навео је Ванг.
Он је позвао Лондон да преиспита своју улогу у сукобу уместо да „напада Кину без разлога“.
Препоручујемо
КИНА ПРВИ ПУТ ВЕЖБА ОПШТИ НАПАД: Ненајављени маневри око Тајвана, означене нове мете
23. 05. 2024. у 08:00
АНАЛИЗА ЗАПАДНИХ МЕДИЈА: Бајден губи идеолошки „трећи светски рат“ од Русије и Кине
22. 05. 2024. у 19:55
ИРАНСКИ КОМАНДОСИ ПРОНАШЛИ ПИЛОТА Ф-35: Заварали траг Американцима и ухапсили га
ИСЛАМСКА револуционарна гарда (ИРГЦ) лоцирала је и привела пилота обореног америчког ловца Ф-35 током операције потраге, јавља иранска агенција Нур њуз.
03. 04. 2026. у 16:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ВИЛИЈАМ МОНТГОМЕРИ: "Кад смо бомбардовали Србију, нисмо имали дозволу за прелет преко Хрватске - Туђман није знао! Подела КиМ једини излаз"
НЕДАВНО је обележена 27. годишњица од почетка НАТО агресије на Савезну Републику Југославију.
30. 03. 2026. у 20:11
Коментари (0)