ПУТИН И ЛУКАШЕНКО РАЗГОВАРАЛИ ЧАК 14 САТИ? Нови детаљи сусрета руског и белоруског председника
ЗВАНИЧНА посета председника Русије Владимира Путина Минску трајала је 25 часова, од којих је чак 14 руски председник провео разговарајући и радећи са лидером Белорусије Александром Лукашенком, јављају телеграм канали блиски прес служби белоруског председника.

Фото: Mikhail Metzel, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP
Шеф руске државе допутовао је у четвртак касно увече у званичну посету Белорусији. Лукашенко га је дочекао на аеродрому.
Како откривају извори блиски белоруском лидеру, Лукашенко је Путина одмах по доласку позвао у једно оближње село код Москва, где су председници заједно вечерали у неформалној атмосфери. Разговор је трајао четири сата, а лидери су се растали тек око пола четири ујутру, пише РИА.
У петак, Лукашенко и Путин су разговарали у ужем и проширеном формату, а потом и са медијима. Након овога, председници су наставили дијалог на радном ручку.
Путин је око поноћи напустио Белорусију, а до аеродрома га је испратио Лукашенко.
Лидери су за тих 14 сати успели да разговарају о свим питањима, о којима је требало да се дискутује, договорили су се о даљим контактима, а Путин је Лукашенка, такође, позвао у госте.
БОНУС ВИДЕО: БАЈДЕНОВО ПРИСТАНИШТЕ: Помоћ пристиже
Препоручујемо

ПУТИН ПУТУЈЕ КОД КИМА: Огласио се Кремљ - Спрема се званична посета Северној Кореји
24. 05. 2024. у 18:08

ЗЕЛЕНСКИ ВИШЕ НЕМА ЛЕГИТИМИТЕТ: Путин се огласио о преговорима са Украјином
24. 05. 2024. у 17:16

ЧЕТИРИ ЗЕМЉЕ ЕУ ОДБИЛЕ ТРАМПОВ ПЛАН: Неће да купују америчко оружје за Украјину!
ЧЕТИРИ европске земље одбиле су да учествују у пројекту председника САД Доналда Трампа о куповини америчког оружја за Украјину.
16. 07. 2025. у 14:12

БЕБА ИЗ СРБИЈЕ СЕ УГУШИЛА НАОЧИГЛЕД РОДИТЕЉА: Незапамћена трагедија на Халкидикију
БЕБА из Србије, стара свега 13 месеци, изненада је изгубила живот у једном угоститељском објекту на Халкидикију. Како наводе грчки медији, ова незапамћена трагедија одиграла се пред очима дететових родитеља.
16. 07. 2025. у 14:33

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (0)