ТОРНАДО ЗА СОБОМ ОСТАВИО ПУСТОШ: Међу погинулима има и деце, призори као из хорор филма (ФОТО/ВИДЕО)
НАЈМАЊЕ 11 људи је погинуло, док су бројни повређени у торнаду који је погодио америчке савезне државе Тексас, Оклахому и Арканзас.
Фото: AP Photo/Julio Cortez
Шериф тексашког округа Кук Реј Сапингтон навео је да је у том округу погинуло најмање седам људи, од којих два детета стара две и пет година, преноси АП.
Торнадо је изазвао штету на магистралном путу који повезује Тексас и Оклахому, као и на кућама и далеководима у бројним градовима у Тексасу, Оклахоми и Аркансасу, остављајући 250.000 домаћинстава без струје, преноси Ројтерс.
Торнадо је у суботу увече погодио округ Дентон, а нема података о евентуално повређенима, саопштили су локални званичници.
Олуја је изазвала штету и у граду Клермору у Оклахоми где је оборила далеководе, чупала дрвеће и довела до блокаде путева, саопштила је полиција.
Топлотни талас погодио је југ Тексаса, где је за викенд у појединим местима прогнозирана температура до 49 степени Целзијусових.
БОНУС ВИДЕО: БАЈДЕНОВО ПРИСТАНИШТЕ: Помоћ пристиже
Препоручујемо
ТОРНАДО У АМЕРИЦИ: Неколико људи погинуло од временских непогода у Гринфилду у Ајови
22. 05. 2024. у 15:35
УКРАЈИНЦИ ОБОРИЛИ НОВИ РУСКИ ДРОН: Запрепастили се шта се налази у њему
ЈЕДНОГ од првих дана 2026. године украјинска војска оборила је руски дрон новог типа. Идентификован је као „Геран-5“, брз и далекометни дрон.
23. 01. 2026. у 12:25
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)