ТРАМП ОБЕЋАО: Зауставићу Бајденов јуриш у трећи светски рат

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

26. 05. 2024. у 20:54

БИВШИ председник САД Доналд Трамп поновио је обећање да ће "брзо окончати сукоб Русије и Украјине ако буде поново изабран у новембру", нагласивши да финансирањем "туђих ратова" САД повећавају вероватноћу глобалног рата.

ТРАМП ОБЕЋАО: Зауставићу Бајденов јуриш у трећи светски рат

Фото: Профимедиа

Говорећи на националној конвенцији Либертаријанске партије у Вашингтону, Трамп је тврдио да се под садашњим руководством САД претварају у "неуспелу државу" и обећао да ће вратити "мир и стабилност" ако се врати у Белу кућу.

Он је као главне приоритете навео окончање граничне кризе и заустављање финансирања страних војних циљева.

-И пре него што уопште стигнем у Овалну собу убрзо након што освојимо председничку функцију, решићу ужасни рат Русије и Украјине, тако да престанемо да трошимо стотине милијарди долара на ратове других људи и одмах сачувамо хиљаде живота, додао је он.

Трамп је истакао да ће зауставити "јуриш у трећи светски рат" који спроводи председник САД Џозеф Бајден.

-Посвећен сам обнављању мира и стабилности и заустављању Бајденовог јуриша у трећи светски рат, наставио је он упозоравајући да би потенцијални глобални рат био "као ниједан до сада".

Иако Трамп није прецизирао како планира да оконча сукоб у Украјини, раније је мађарском премијеру Виктору Орбану рекао да има "детаљан план" и обећао да ће непријатељства прекинути "за 24 сата".

-Ако САД не обезбеде новац, Европљани сами неће моћи да финансирају тај рат, а онда ће се он завршити, рекао је Орбан у интервјуу раније ове године.

(рт.рс)

БОНУС ВИДЕО - РУСКА АРТИЉЕРИЈА НА ДЕЛУ: Јединица гађала положаје украјинске војске на фронту у Херсону

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

АРСЕНАЛ ЈЕ ШАМПИОН ЕНГЛЕСКЕ! Манчестер сити се оклизнуо против Борнмута, тобџије прваци након више од две деценије