ОРБАН ЈАСНИЈИ НЕГО ИКАД: Од израза "мисија НАТО-а у Украјини" диже вам се коса на глави
ИЗБОРИ који ће бити одржани за Eвропски парламент 9. јуна су избор између рата и мира, будућности наше деце и укупним могућностима за живот Мађарске, изјавио је данас мађарски премијер Виктор Орбан.

Фото: Профимедиа
Орбан је у интервјуу за Јутјуб канал "Патриота" рекао да је био шокиран атентатом на словачког премијера Роберта Фица и да је његова прва мисао била забринутост за живот његових колега, пренео је МТИ.
Његова друга мисао је, како је рекао, била да ће бити "остављен сам" у Бриселу са својим ставом о рату и да ће му наметнути "све врсте додатних безбедносних правила".
Што се тиче рата, Орбан је рекао да европски политичари имају тенденцију да размишљају о нуклеарној бомби углавном као о "тактичком оруђу одвраћања", а не о нечему што заправо треба да се користи.
Он је, међутим, додао да је проблем у томе што нико у Другом светском рату није помислио да ће Американци употребити нуклеарне бомбе.
Орбан је рекао да сматра да је разговор о нуклеарном оружју "лош предзнак".
- Од израза 'мисија НАТО-а у Украјини' диже вам се коса на глави - рекао је мађарски премијер.
Он је рекао да су разговори о тактичком нуклеарном оружју, муницији са осиромашеним уранијумом, светском рату и слању трупа одбрамбених савеза ван њене територије "застрашујући".
Орбан је навео да отпор овим стварима није толико јак међу западњацима као међу Мађарима, додајући да смо сада "усред процеса о коме би се за 10 година могло говорити као о уводу у трећи светски рат".
Европа је, како је рекао, утонула у рат, а да није било ни процена о количини новца и опреме која ће бити потребна да се постигне њен војни циљ, додајући да "никада није видео ништа неодговорније".
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО: БАЈДЕНОВО ПРИСТАНИШТЕ: Помоћ пристиже
Препоручујемо

НИЈЕ ПРОБЛЕМ, ОСТАЋУ ЈА САМ Након ових речи Вучића, Орбан је позвао и рекао: Идемо заједно, бићемо са вама
24. 05. 2024. у 21:55 >> 22:48

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама
ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.
31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

БЛОКИРАО ПРОМЕТНУ УЛИЦУ: Кад су видели ко је за воланом, нико није смео ни да приђе! (ВИДЕО)
НЕОДГОВОРНИ возач "хонде" блокирао је недавно улицу испред мумбајског тржног центра Локхандвала, међутим када су остали возачи пришли да га питају га како се то понаша и затраже од њега да склони возило, уследио је прави шок.
31. 07. 2025. у 17:34
Коментари (0)