У РУСИЈИ ПРЕДЛАЖУ ДА СЕ ТАЛИБАНИ* ИСКЉУЧЕ СА СПИСКА ТЕРОРИСТА: Огласио се шеф дипломатије Лавров
МИНИСТАРСТВО спољних послова и Министарство правде Русије упутили су предлог Кремљу да се покрет „Талибан“* искључи са списка терористичких организација. Шеф руске дипломатије Сергеј Лавров оценио је да та иницијатива одражава објективну стварност.

Фото: Профимедиа
- Они (Талибани*) су реално на власти. Нисмо равнодушни према Авганистану. Нису равнодушни ни наши савезници, пре свега у Централној Азији. Тако да тај процес одражава свест о реалној ситуацији - рекао је Лавров.
Како је раније саопштено, коначну одлуку о укидању статуса терористичке организације за покрет „Талибан“ донеће руски председник.
Покрет „Талибан“ налази се под санкцијама УН због терористичке активности.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: РУСКИ БОМБАРДЕР: лет СУ-25 у борбеним мисијама изнад зоне сукоба у Украјини
Препоручујемо

ПУТИН У ВАЖНОЈ ДВОДНЕВНОЈ ПОСЕТИ: Потписаће низ докумената од великог значаја (ВИДЕО)
27. 05. 2024. у 11:02

МОСКВА ДОБИЛА ПРЕТЕЋУ ПОРУКУ: Естонија запретила као никада пре, поменули и слање војске
27. 05. 2024. у 08:03

ДАЊУ САМ МЕДИЦИНСКА СЕСТРА, НОЋУ СТРИПТИЗЕТА: "Мушкарци ме се превише плаше, сама сам последњих седам година" (ФОТО)
ЖЕНА по имену Хејли Хупер открила је да јој самопоуздање „уништава“ љубавни живот јер мушкарци сматрају да је „превише застрашујућа“.
23. 05. 2025. у 18:06

ХРВАТ ПОГИНУО НА ФРОНТУ У УКРАЈИНИ: Био официр француске војске, борио се у Луганску
ТОНИ Херцег, Хрват из Босне и Херцеговине и официр француске војске, погинуо је 6. маја у Луганској области у Украјини.
23. 05. 2025. у 17:00

"ОД ТУГЕ ПОСЛЕ СМРТИ МУЖА ДОБИЛА САМ РАК" Тешка судбина наше истакнуте глумице
ЂУРЂИЈА Цветић, истакнута српска глумица, суочила се с тешким животним ударцима који су оставили дубоке трагове. Упркос свему, задржала је достојанство и снагу, због чега су је многи сматрали хероином српске глумачке сцене.
25. 05. 2025. у 13:31
Коментари (0)