ШОЛЦ МЕЊА ПЛОЧУ: ПОЛИТИКО - Немачки канцелар спреман да дозволи нападе на руску територију
НЕМАЧКИ канцелар Олаф Шолц залаже се за то да се Кијеву дозволи да користи западно оружје за ударе на територији Русије, пише „Политико“ позивајући се на извор добро упознат са ситуацијом.

Фото: Профимедиа
-Извор упознат са ставом немачке владе рекао је, без детаља, да се Шолц залаже за примену западног оружја против циљева унутар Русије, наводи се у чланку.
Раније данас званични представник немачке владе Штефен Хебештрајт је рекао да влада не може да одговори да ли Украјина има право да гађа циљеве на руској територији јер је то део поверљивих споразума држава партнера.
Подсетимо, Шолц је против испоруке ракета „таурус“ великог домета Украјини.
sputnikportal.rs
БОНУС ВИДЕО - РУСКИ БОМБАРДЕР: Лет СУ-25 у борбеним мисијама изнад зоне сукоба у Украјини
Препоручујемо

ШВЕДСКИ АВАКСИ ЗА КИЈЕВ: Колики им је домет и чему ће служити у рату у Украјини
29. 05. 2024. у 22:00

НИСУ ПРЕДВИЂЕНИ ЗА НАШ РАТ: Украјински војници разочарани „абрамсима“ (ВИДЕО)
29. 05. 2024. у 18:11

ОГЛАСИО СЕ ОРБАН: Издао велико упозорење због Ирана
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан упозорио је да би, у случају да се Иран распадне због тренутног рата, регион могао да постане неуправљив и ван контроле, што би имало озбиљне глобалне последице.
20. 06. 2025. у 10:34

ЖЕСТОКА ПРЕТЊА ТРАМПУ ИЗ МОЋНЕ ДРЖАВЕ: Ако се САД укључе у рат, напашћемо вас
МОЋНА шиитска милиција из Ирака, Катаиб Хезболах, која има подршку Ирана, запретила је нападима на америчке војне базе широм Блиског истока уколико се администрација Доналда Трампа одлучи да интервенише у евентуалном сукобу између Израела и Ирана.
20. 06. 2025. у 09:27

ЦЕЦИНА КУМА ЗВЕРСКИ УБИЈЕНА У САЧЕКУШИ: Изрешетали је из хеклера са пригушивачем - млади живот угашен у цик зоре
СВЕТЛАНА Цеца Ражнатовић и Жељко Ражнатовић Аркан упознали су се 11. октобра 1993. године на прослави дана Српске добровољачке гарде у Ердуту, а већ 19. фебруара 1995. године изговорили су судбоносно "Да" пред пријатељима и породицом.
20. 06. 2025. у 15:23
Коментари (0)