БАЈДЕН О ПРЕСУДИ БИВШЕМ ПРЕДСЕДНИКУ САД: Трампа можете победити само на изборима

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

31. 05. 2024. у 00:00

ПРЕДСЕДНИК Џо Бајден, неколико тренутака након што је Трамп проглашен кривим по 34 тачке оптужнице за фалсификовање пословних књига, рекао је да је једини начин да се победи његов ривал из републиканске странке Доналд Трамп на изборима.

БАЈДЕН О ПРЕСУДИ БИВШЕМ ПРЕДСЕДНИКУ САД: Трампа можете победити само на изборима

Танјуг

- Постоји само један начин да задржите Доналда Трампа подаље од Овалне канцеларије: победом на изборима - написао је Бајден на друштвеној мрежи Икс, линкујући објаву ка страници за прикупљање средстава за кампању.

Бајденова кампања је у саопштењу навела да је пресуда показала да "нико није изнад закона".

-Доналд Трамп је одувек погрешно веровао да се никада неће суочити са последицама због кршења закона ради сопствене личне користи. Али данашња пресуда не мења чињеницу да се амерички народ суочава са једноставном реалношћу. Још увек постоји само један начин да се Доналд Трамп задржи ван Овалног кабинета: на изборима. Осуђен или не, Трамп ће бити републикански кандидат за председника, написао је у саопштењу Мајкл Тајлер, директор комуникација кампање за Бајден 2024. -вПретња коју Трамп представља нашој демократији никада није била већа, написао је Тајлер.

-Други Трампов мандат значи хаос, укидање слобода Американаца и подстицање политичког насиља — а амерички народ ће га одбацити овог новембра.

Ијан Самс, портпарол канцеларије Беле куће, рекао је: „Поштујемо владавину закона и немамо додатних коментара“.

(ЦНН)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЦЕО ШИД ТУГУЈЕ ЗА ЛЕПОМ МИЛАНОМ: Девојка (26) трагично преминула, данима се опраштају од ње на друштвеним мрежама

ЦЕО ШИД ТУГУЈЕ ЗА ЛЕПОМ МИЛАНОМ: Девојка (26) трагично преминула, данима се опраштају од ње на друштвеним мрежама

ДЕВОЈКА Милана Мишић (26) из Шида трагично је преминула 15. јула, а на вечни починак испраћена је два дана касније у пратњи неутешне породице, пријатеља, рођака и многобројних суграђани који се данима од ње опраштају на друштвеним мрежама.

27. 07. 2025. у 08:48

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

КРИСТИЈАН НА МУКАМА: Деца су нам у болници, по цео дан примају инфузије, не одвајамо се од њих

КРИСТИЈАН НА МУКАМА: "Деца су нам у болници, по цео дан примају инфузије, не одвајамо се од њих"

КРИСТИЈАН Голубовић огласио се из Клиничко-болничког центра Земун, где се тренутно налази заједно са супругом Кристином Спалевић. Њихова деца тренутно су хоспитализовани, а породица пролази кроз тежак период.

28. 07. 2025. у 22:12

Коментари (2)

СПЕКТАКЛ У БЕОГРАДУ! Никола Јокић очи у очи против Луке Дончића, карте пуштене у продају, ево како и где их можете купити