ПОЉСКА ДИГЛА АВИОНЕ ЗБОГ НАПАДА НА УКРАЈИНУ: "Била је то дуга и напорна ноћ"

ПОЉСКА авијација је током ноћи подигла авионе због активности руске далекометне авијације на територији Украјине, саопштила је оперативна команда оружаних снага те земље.

ПОЉСКА ДИГЛА АВИОНЕ ЗБОГ НАПАДА НА УКРАЈИНУ: Била је то дуга и напорна ноћ

Фото. Профимедиа

- Била је то дуга и напорна ноћ за цео систем противваздушне одбране Пољске - наведено је у саопштењу на Икс мрежи.

Додаје се да су касније, због смањења нивоа опасности од ракетних напада руских авиона на територију Украјине, активности пољске и савезничке авијације у пољском ваздушном простору обустављене, а снаге и средства су се вратиле у нормалне активности.

Напомиње се и да пољска војска стално прати ситуацију на територији Украјине и да је у сталној приправности због безбедности пољског ваздушног простора.

У Кијеву је саопштено да су руске снаге рано јутрос са 100 ракета и дронова напале енергетска постројења у пет региона Украјине.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

РУСИЈА СЕ ХИТНО ОГЛАСИЛА О СРБИЈИ: Песков коментарисао однос Москве и Београда

РУСИЈА СЕ ХИТНО ОГЛАСИЛА О СРБИЈИ: Песков коментарисао однос Москве и Београда

РУСИЈА и Србија имају партнерство које омогућава Москви и Београду да разговарају о најхитнијим питањима, али Србија бира свој пут развоја, изјавио је Дмитриј Песков, портпарол руског лидера.

05. 06. 2026. у 11:49

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

Бесплатно свакодневно банкарство за милион и по грађана Србије