ТРАМП ЋЕ МАЛО ДА ОДАХНЕ? Апелациони суд донео неочекивану одлуку
АПЕЛАЦИОНИ суд у Џорџији одложио је суђење Доналду Трампу о мешању у изборе док не донесе одлуку о томе да ли окружна тужитељка Фани Вилис остаје на том случају.

Фото Танјуг/АП
Адвокати бившег америчког председника су у више наврата тражили да се Вилис уклони из случаја, тврдећи да ју је њена љубавна веза са врховним тужиоцем Нејтаном Вејдом довела у сукоб интереса.
Прошлог месеца, судија који је надгледао случај рекао је да суд није утврдио сукоб интереса и дозволио је да се случај настави, док Трампова страна не уложи жалбу.
Ипак, данашња одлука ће спречити да се случај настави до жалбене одлуке пресуде Вилисовој.
Апелациони суд у Џорџији мора да саслуша аргументе 4. октобра, због чега је мало вероватно да ће случај бити окончан пре председничких избора у новембру.
Трампу се суди у још 18 америчких савезних држава због оптужбе за заверу за поништавање резултата избора 2020.
(РТ Балкан)
БОНУС ВИДЕО: ВОЈНА ВЕЖБА: Погледајте Туркменистанску армију на делу
Препоручујемо

ПУТИН О ТРАМПУ И БАЈДЕНУ: Русији је свеједно ко ће да победи на америчким изборима
05. 06. 2024. у 19:41

ТРАМП ОТКРИО КОЛИКО ЉУДИ НЕДЕЉНО ГИНЕ У УКРАЈИНИ: "Путин убија много украјинских војника"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да је незадовољан понашањем руског председника Владимира Путина и навео да разматра нове санкције против Русије.
08. 07. 2025. у 20:36

СКАНДАЛ! ПЛЕНКОВИЋ О УСТАШКОМ КОНЦЕРТУ ТОМПСОНА: "Поносни смо, једино он може да окупи пола милиона"
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић одржао је конференцију за медије након седнице Председништва Хрватске демократске заједнице (ХДЗ). Главна тема била је концерт Марка Перковића Томпсона на Хиподрому и усташка иконографија која се тамо могла видети, али и чути.
07. 07. 2025. у 18:33

"ПРОНАЦИСТИЧКА ПРОШЛОСТ, УСТАШКИ СИМБОЛИ" Французи о Хрватској после Томпсона: "Усташе убиле стотине хиљада Срба, Рома, Хрвата"
ФРАНЦУСКЕ новине "Le Monde" оштро су критиковале Хрватску после концерта Марка Перковића Томпсона, упозоривши да Хрватска показује све већу толеранцију према пронацистичкој прошлости из времена НДХ.
08. 07. 2025. у 17:43
Коментари (0)