ЗЕЛЕНСКИ СЕ ПОЖАЛИО У БЕРЛИНУ: Русија уништила 80 одсто производних погона термоелектрана у Украјини

Биљана Ристивојевић

11. 06. 2024. у 15:08

УСЛЕД руских напада на енергетске објекте у Украјини уништено је 80 одсто производних погона термоелектрана у Украјини и трећина производних погона хидроелектрана, изјавио је Владимир Зеленски на конференцији у Берлину.

ЗЕЛЕНСКИ СЕ ПОЖАЛИО У БЕРЛИНУ: Русија уништила 80 одсто производних погона термоелектрана у Украјини

Фото: Профимедиа

- Шта је девет гигавати? Берлин има око два гигавата потражње, Минхен – негде до три. Ми смо већ изгубили вишеструко више од количине коју троше велики градови. 80 одсто топлотне производње у Украјини, једна трећина производних погона хидроелектрана – једноставно је уништена - нагласио је Зеленски и апеловао на партнере да помогну у обнови.

Према његовим речима, највећа потрошња струје у Украјини прошле зиме била је 18 гигавати.

- Дакле, половине сада нема - рекао је он.

Раније је премијер Украјине Денис Шмигаљ изјавио да су тренутно уништена 62 енергетска блока у хидроелектранама и термоелектранама у Украјини, укључујући 20 хидроелектрана које су производиле 1,3 гигавата струје.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: ДРАМАТИЧАН СНИМАК ИЗ ГАЗЕ: Погледајте упад израелске полиције

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НИЈЕ НИ КУПИЛА КАРТУ, НА ПЛАЖИ ЈОЈ ПОНУДИЛИ БЕСПЛАТНУ ВОЖЊУ: Нови детаљи трагичне смрти Новосађанке у Будви

НИЈЕ НИ КУПИЛА КАРТУ, НА ПЛАЖИ ЈОЈ ПОНУДИЛИ БЕСПЛАТНУ ВОЖЊУ: Нови детаљи трагичне смрти Новосађанке у Будви

ТИНЕЈЏЕРКА је, како каже њен близак пријатељ, била девојка пуна живота, имала је много планова за будућност, а тек је имала 19 година, и цео живот је био пред њом, а сада је читава њена породица завијена у црно.

30. 05. 2025. у 14:42

УКРАЈИНА ИЗВЕЛА ЈЕДАН ОД НАЈВЕЋИХ НАПАДА НА РУСИЈУ: Аеродроми у Москви затворени, уништена важна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА ИЗВЕЛА ЈЕДАН ОД НАЈВЕЋИХ НАПАДА НА РУСИЈУ: Аеродроми у Москви затворени, уништена важна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА је током ноћи извела један од највећих напада дроновима од почетка рата, гађајући више циљева на територији Русије. Због напада су московски аеродроми били приморани да привремено обуставе рад, што је изазвало хаос у ваздушном саобраћају.

28. 05. 2025. у 09:45

ПОСТОЈИ ДРУГИ СНИМАК Који је узрок понашања девојке страдале у Будви? Психолог објашњава: Екстремни страх и фокус да се побегне

ПОСТОЈИ ДРУГИ СНИМАК Који је узрок понашања девојке страдале у Будви? Психолог објашњава: "Екстремни страх и фокус да се побегне"

"ЗА ТЕЗУ да је бег из ситуације опасне са суженом свешћу више гооври о томе да се ради о екстремногм страху који може да се протумачи као паника. Ако није долазила у такве ситуације не можемо знати да ли је склона томе ако не зна да ли има напад панике."

30. 05. 2025. у 13:33 >> 13:33

Коментари (0)

РИВИЕРА MONTENEGRO SWISSÔTEL У БУДВИ БУДИ НАЈВЕЋИ ИНТЕРЕС КУПАЦА НЕКРЕТНИНА ЗБОГ ПОСЕБНОГ ПРОГРАМА РЕНТИРАЊА