"НЕМАЧКА ПОСТАЛА НОВА МАЂАРСКА" Медији: Берлин блокира нове санкције Русији

Биљана Ристивојевић

13. 06. 2024. у 08:47

НЕМАЧКА влада блокира усвајање новог пакета санкција ЕУ против Русије, који има за циљ јачање контроле над заобилажењем рестриктивних мера, а односи се и на извоз руског течног природног гаса, преноси агенција ДПА, позивајући се на дипломатске изворе у Бриселу.

НЕМАЧКА ПОСТАЛА НОВА МАЂАРСКА Медији: Берлин блокира нове санкције Русији

Foto: Foto Shutterstock

Као одлучујући разлог зашто пакет санкција још није усаглашен, они су навели "сумње и жеље Берлина да се унесу амандмани".

- У последње време ствара се осећај да је Немачка постала нова Мађарска - цитира агенција саговорника, који је говорио о бројним случајевима када је Будимпешта блокирала процес доношења санкција против Руске Федерације.

Како подсећа агенција, главни циљ нових санкција требало би да буде сузбијање заобилажења раније донетих рестриктивних мера, између осталог реч је могућности руске одбрамбене индустрије да купује западне технологије. Други циљ биће извоз руског течног гаса. ЕУ жели да забрани коришћење европских лука за слање бродова са руским течним гасом у треће земље.

Немачка је пре свега забринута због прве компоненте будућег пакета санкција, рекле су агенцији европске дипломате. Тако Берлин захтева да се предложена нова мера за позивање на одговорност страних филијала предузећа због кршења режима санкција у потпуности искључи из нових санкција, или да се њено дејство ограничи само на компаније које производе одређену робу. У Немачкој страхују да би у супротном немачким компанијама могла бити нанета штета, пише агенција. Немачке власти такође сматрају неке мере претераним и желе да их ублаже, попут ограничења коришћења руског платног система.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: КИНЕСКИ ДРОН ПРВИ НА МОНТ ЕВЕРЕСТУ: Погледајте како носи терет

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПОДСЕЋАМО ПОЛИЦИЈУ, ОСТАЛО ЈЕ ЈОШ 48 САТИ Шешељ ће са српским четницима организовати уклањање барикада у Земуну

"ПОДСЕЋАМО ПОЛИЦИЈУ, ОСТАЛО ЈЕ ЈОШ 48 САТИ" Шешељ ће са српским четницима организовати уклањање барикада у Земуну

СРПСКА радикална странка (СРС) подсећа надлежне да је остало још 48 сати до испуњења рока који су дали полицији да ослободи центар Земуна од блокадера који блокадама обележавају границе Независне државе Хрватске.

07. 07. 2025. у 16:38

СКАНДАЛ! ПЛЕНКОВИЋ О УСТАШКОМ КОНЦЕРТУ ТОМПСОНА: Поносни смо, једино он може да окупи пола милиона

СКАНДАЛ! ПЛЕНКОВИЋ О УСТАШКОМ КОНЦЕРТУ ТОМПСОНА: "Поносни смо, једино он може да окупи пола милиона"

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић одржао је конференцију за медије након седнице Председништва Хрватске демократске заједнице (ХДЗ). Главна тема била је концерт Марка Перковића Томпсона на Хиподрому и усташка иконографија која се тамо могла видети, али и чути.

07. 07. 2025. у 18:33

ТО ЈЕ СРАМОТА ЗА НАШУ ЗЕМЉУ Оштра порука из Словеније поводом Томпсоновог концерта: Усташе су мучиле и клале

"ТО ЈЕ СРАМОТА ЗА НАШУ ЗЕМЉУ" Оштра порука из Словеније поводом Томпсоновог концерта: "Усташе су мучиле и клале"

СЛОВЕНАЧКА странка Левица оштро је критиковала присуство Јанеза Јанше на концерту хрватског певача Марка Перковића Томпсона, који велича усташтво, поруком да је то срамота за Словенију.

07. 07. 2025. у 20:35

Коментари (0)

ИСПОД ЗВЕЗДА, НА РЕЦИ, МЕЂУ ЉУДИМА: “Дани Дринске регате – Исправи Дрину”