БИВШИ АМЕРИЧКИ ОБАВЕШТАЈАЦ: Путин дао Западу шансу да закључи мир под обострано повољним условима
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин својим предлогом о решавању сукоба у Украјини даје Западу још једну шансу да закључи мир под обострано повољним условима, рекао је бивши амерички обавештајац Скот Ритер.
Фото: Профимедиа/Shutterstock/Илустрација
- Остаје да се надамо да овог пута никакав Борис Џонсон неће допутовати у Кијев да би рекао Владимиру Зеленском да изађе из преговора и одбаци мир - рекао је Ритер мислећи на преговоре вођене у Истанбулу који су пропали због бившег британског премијера.
Према Ритеровим речима, Путинов предлог је пун погодак јер је потпуно изменио агенду и конференције о Украјини која се овог викенда одржава у Швајцарској и јубиларног самита НАТО у Вашингтону.
- Лопта је сада у дворишту Запада ….Видећемо како ће одреаговати. Мировна конференција у Швајцарској која је првобитно била осуђена на пропаст сада .... Разматраће се руска мировна иницијатива уместо нереалистичних очекивања Зеленског да ће Русија напустити нове територије - навео је Ритер.
А самит НАТО, како је додао, неће се бавити проширивањем, него како се односити према руској иницијативи.
- То ће ставити Запад пред дилему, управо тамо где Русија и жели да се Запад нађе - рекао је он и додао да ако би план био прихваћен то би би крај Зеленског.
Ако иницијатива буде одбачена, будући захтеви ће бити сасвим другачији, закључио је Ритер.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: Руске снаге вежбају електронско лансирање ракета
Препоручујемо
"ТО НИЈЕ УЛТИМАТУМ ВЕЋ МИРОВНА ИНИЦИЈАТИВА": Москва одговорила Зеленском на нове оптужбе
14. 06. 2024. у 17:25
"ВЕЋ СУ ИМ ПРЕВЕЛИ?" Захарова оштро о одлуци Кијева да одбије Путинов мировни предлог
14. 06. 2024. у 16:44
АМЕРИКА ОДБИЈА ПУТИНОВ МИРОВНИ ПЛАН: Сукоб у Украјини ушао у завршни стадијум?
14. 06. 2024. у 16:20
"ТРАМП ТАМО ДА ИЗБАЦИ 1000 ВОЈНИКА НА ОСТРВО, НИКО МУ СЕ НЕЋЕ СУПРОСТАВИТИ" Вучић о Гренланду - Када питам а како Косово, сви спусте главу!
ГОВОРЕЋИ јутрос у емисији "Јутро" на Телевизији Прва, председник Србије Александар Вучић дотакао се и лицемерја међународне заједнице када је у питању однос који сада имају по питању Гренланда и онај који су некада имали по питању Косова и Метохије.
25. 01. 2026. у 13:20
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: "Имам проблем што ради на националној телевизији"
ВОДИТЕЉ Огњен Несторовић без улепшавања и задршке проговорио је о свом односу са Јованом Јеремић, колегиницом која данас ради у медијској кући у којој је он некада градио своју новинарску и водитељску каријеру.
25. 01. 2026. у 20:42
Коментари (0)