ВАРКА ЗА ЗЕЛЕНСКОГ: "Њујорк тајмс" анализира - НАТО жели да умири преседника Украјине једним обећањем
СЕВЕРНОАТЛАНТСКА алијанса се нада да ће обећање да ће изградити за Кијев „мост ка НАТО-у“ умирити лидера украјинског режима Владимира Зеленског и омогућити да предстојећи самит Алијансе протекне глатко, пише лист „Њујорк тајмс“.

Фото: AP Photo/Laurent Cipriani
Како се наводи, америчка администрација и руководство НАТО-а покушавају да на тај начин „дају Кијеву нешто значајно на самиту“, истовремено не одустајући од свог става да није време да се Украјина придружи Алијанси.
Обећање да ће на предстојећем самиту НАТО-а у Вашингтону бити договорен „мост за чланство Украјине у НАТО-у“ требало би да задовољи Зеленског, пише лист. Истиче се да би то омогућило да самит протекне лакше него пре годину дана у Вилњусу када је лидер кијевског режима отворено негодовао јер нису изнети јасни рокови за улазак његове земље у Алијансу.
Раније је телевизија „Си-Ен-Ен“, позивајући се на америчке и европске званичнике, саопштила да се земље Северноатлантске алијансе не слажу око тога како тачно треба да звучи формулација о приступању Украјине НАТО-у на предстојећем самиту у Вашингтону. Како се наводи, европски савезници, укључујући Велику Британију и земље Источне Европе, инсистирају на снажној подршци уласку Украјине у Алијансу. Међутим, нису све земље НАТО-а спремне да „иду тако далеко“: амерички и немачки званичници понудили су Украјини само „мост“ ка Алијанси.
Учесници самита НАТО-а, одржаног у Бриселу у јуну 2021. године, навели су у завршном саопштењу да би Украјина и Грузија у будућности могле да постану чланице Алијансе.
Русија је категорички против даљег ширења НАТО-а на Исток.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО:
БРОЈКЕ НЕ ЛАЖУ: Бошњаци су овом изјавом признали да није било геноцида у Сребреници!
Препоручујемо

"КОРАК ПО КОРАК..." Москва поручила непријатељима: Ближите се тачки без повратка
27. 06. 2024. у 12:15

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама
ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.
31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

ОТКАЗАН КОНЦЕРТ ЈЕЛЕНЕ КАРЛЕУШЕ НА УШЋУ: Ово је прави разлог
КОНЦЕРТ Јелене Карлеуша је и званично отказан.
02. 08. 2025. у 10:46
Коментари (0)