„ПОДИЖЕМО УЛОГ“: Откривен опасни план Зеленског против Русије

01. 07. 2024. у 08:54

ВЛАДИМИР Зеленски жели да искористи све могућности западног наоружања против Русије због неуспеха украјинске војске на фронту, рекла је бивша саветница за националну безбедност Доналда Трампа Кејти Мекфарленд у интервјуу за Фокс бизнис.

„ПОДИЖЕМО УЛОГ“: Откривен опасни план Зеленског против Русије

Фото: AP Photo/Laurent Cipriani

- То траје већ годину и по дана. Он жели не само да добије додатно оружје, већ и да га употреби на потпуно другачији начин против Русије. Имају за циљ да остану равноправни. Украјина жели да подигне улог - приметила је она.

Мекфарленд је нагласила да су сва финансијска средства која Вашингтон пребацује Кијеву намењена одржавању постојећег стања и да полако губе тло под ногама. Поред тога, додала је, у таквим сукобима исцрпљивања увек побеђује земља са више ресурса и средстава. У актуелном сукобу то је Русија, закључила је Мекфарланд.

Саветник председника САД за националну безбедност Џејк Саливан рекао је у јуну да се овлашћење за употребу америчког оружја на руској територији примењује на све територије на којима руске трупе прелазе границу Украјине.

- САД дозвољавају украјинским трупама да нападају руске снаге које се повлаче на руску територију артиљеријом и другим копненим системима - рекала је она. У почетку, дозвола за напад на руске територије америчким оружјем била је повезана само са областима које се граниче са регионом Харков.

БОНУС ВИДЕО: РУСКА КРСТАРИЦА У МЕДИТЕРАНУ - Тихоокеанска флота изводи вежбе

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.

31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

Коментари (0)

ЈЕДИНО РЕШЕЊЕ: Шешељ открио шта држава хитно мора да уради