"НЕ СМЕМО ДА СЕ ОПУСТИМО" Лукашенко упозорава: Цео свет ће задрхтати због нове намере Запада
ОПОНЕНТИ Белорусије и Русије покушавају да увуку обе земље у обрачун, Запад жели да доведе ескалацију до те мере да ће свет задрхтати, изјавио је белоруски председник Александар Лукашенко.

Фото: ЕПА
Он је на састанку са председником Државне думе Русије Вјачеславом Володином, који се одржава у Минску, рекао да постоји много проблема о којима мора да разговара са руским колегом Владимиром Путином.
- Једва чекају да нас увуку у неке обрачуне како би нас развукли на тој граници и онемогућили нас да пружамо отпор. То је врло озбиљна ситуација и нипошто не смемо да се опуштамо - упозорио је Лукашенко.
Володин је допутовао у Белорусију у радну посету по налогу руског председника Владимира Путина ради учешћа у свечаностима 3. јула поводом Дана независности и 80. годишњице ослобођења Белорусије од немачких окупатора.
Раније је портпарол Кремља Дмитриј Песков рекао да изјаве да се украјинске трупе концентришу на белоруској граници представљају повод за забринутост Москве, као и да Путин и Лукашенко могу да ступе у контакт тим поводом, уколико буду сматрали потребним.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: РУСКА КРСТАРИЦА У МЕДИТЕРАНУ: Тихоокеанска флота изводи вежбе
Препоручујемо

ОДНОСИ МОСКВЕ И МИНСКА ЗА ПРИМЕР: Лавров стигао у Минск на састанак са Лукашенком
25. 06. 2024. у 11:56

ШТА ЕВРОПА ТРЕБА ДА УРАДИ АКО ТРАМП ПОБЕДИ? Орбан - Мађарска не може да одлучи
02. 07. 2024. у 08:58

ОВА МАЈКА ЈЕ ПОСЕБНА: Разлог су њена деца, а ево и зашто (ВИДЕО)
ОНИ су Илија, Јована и Василије Хаџи-Пурић, полазници Центра за таленте "Никола Тесла".
10. 09. 2025. у 12:13 >> 20:43

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

ВЕНЧАЊЕ У АНГОЛИ, ПА У СМЕДЕРЕВУ: Шта наша тамнпута снајка каже о српској свадби (ВИДЕО)
МЕШОВИТИ бракови све су учесталији последњих година. Имали смо прилике да видимо бројне лепотице из иностранства које су љубав пронашле у Србији и са својим партнерима овде наставили живот.
12. 09. 2025. у 10:31
Коментари (0)