"ГОРИ" МОСКВА: Рекордна температура забележена два дана заредом, овако није било од 1917. године (ФОТО/ВИДЕО)

Дејана Калинић
Дејана Калинић

03. 07. 2024. у 18:11

У МОСКВИ је данас оборен температурни рекорд за 3. јул, постављен пре 107 година, пошто је измерено 32,5 степени.

ГОРИ МОСКВА: Рекордна температура забележена два дана заредом, овако није било од 1917. године (ФОТО/ВИДЕО)

Foto: AP Photo/Alexander Zemlianichenko

- Температура у Москви достигла је 32,5 степени, што је 0,3 степена више од претходног рекорда, који је био 1917. године. То јест, пре 107 година - рекао је за агенцију Интерфакс научни директор Хидрометеоролошког центра Русије Роман Вилфанд.

Он је појаснио да је рекордна вредност за 3. јул у Москви била плус 32,2 степена.

Foto: AP Photo/Alexander Zemlianichenko

Дан раније је у Москви оборен и температурни рекорд за 2. јул, постављен 1890. године, пошто је температура прешла 32 степена.

У топлом времену јуче уживали су и становници московског зоолошког врта.

Камере су забележиле да примерци капибаре или воденог прасета једу сладолед током топлотног таласа.

Управа зооврта за животиње је припремила здрав сладолед са поврћем и воћем. 

(РТ Балкан)

БОНУС ВИДЕО: ПУТИН СТИЖЕ У АСТАНУ: Присуствоваће састанку самита Шангајске организације за сарадњу

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ДОНЕЛИ ОДЛУКУ: Нафтна компанија продаје своју имовину у иностранству због санкција САД-а

РУСИ ДОНЕЛИ ОДЛУКУ: Нафтна компанија продаје своју имовину у иностранству због санкција САД-а

РУСКА нафтна компанија Лукоил саопштила је данас да, због увођења рестриктивних мера неких држава против те фирме и њених подружница, намерава да прода своју имовину у иностранству.

27. 10. 2025. у 21:49

ЦЕЦИН СИНЕ, ЋУТИ И УДАРАЈ, ЗА БОЉЕ И НИСИ! Водитељка одбрусила Вељку - Озбиљан комплекс!

"ЦЕЦИН СИНЕ, ЋУТИ И УДАРАЈ, ЗА БОЉЕ И НИСИ!" Водитељка одбрусила Вељку - "Озбиљан комплекс!"

НАКОН што је боксер Вељко Ражнатовић покушао да исмеје перформанс водитељке Јоване Јеремић, који је уприличила током прославе њеног рођендана, она му је брзо јавно узвратила, у свом стилу.

26. 10. 2025. у 10:48

Коментари (0)

СТУДЕНТИ ПОКУШАЛИ ДА ОТМУ ФУДБАЛЕРА! Отмица их скупо коштала, полиција их све похапсила! (ВИДЕО)