ЛИДЕР КРАЈЊЕ ЛЕВИЦЕ ЗАКУВАО СТВАР Меланшон: Спреман сам да будем премијер Француске

ЛИДЕР крајње левице Жан Лик Меланшон позвао је пре изборне тишине Французе да направе брану крајњој десници.

ЛИДЕР КРАЈЊЕ ЛЕВИЦЕ ЗАКУВАО СТВАР Меланшон: Спреман сам да будем премијер Француске

Жан-Лик Меланшон / Фото АП

- Ни на једном месту нећемо дозволити националном окупљању да победи. Наша препорука је једноставна, директна и јасна. Ниједан глас, ниједно место више за Национално окупљање – казао је Меланшон.

Вођа Непотчињених је такође ставио до знања да је спреман да постане премијер, уколико уједињена левица победи на парламентарним изборима.

Такође, истакао је да би требало да председник Француске Емануел Макрон да оставку, уколико ниједна коалиција не освоји апсолутну већину, сматрајући га одговорним за оно што се догодило, имајући у виду да је расписао превремене изборе.

Емануел Макрон је већ ставио до знања да неће давати оставку, без обзира на резултат ових избора. Макронов мандат траје до 2027. године.

БОНУС ВИДЕО: ИЗРАЕЛ РАЗМЕЊУЈЕ ВАТРУ СА ХЕЗБОЛАХОМ -  Насер мета ваздушног напада

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДОДИК ЖЕСТОКО УДАРИО НА СТАНИВУКОВИЋА: Докле ћеш бити полтрон најгоре врсте?

ДОДИК ЖЕСТОКО УДАРИО НА СТАНИВУКОВИЋА: Докле ћеш бити полтрон најгоре врсте?

ПРЕДСЕДНИК Милорад Додик упитао је данас градоначелника Бањалуке Драшка Станивуковића "докле ће бити полтрон најгоре врсте који се свакодневно додворава Сарајеву, а оптужује Републику Српску".

21. 08. 2025. у 19:40

Коментари (0)

ЗНАТНО НИЖА КАМАТНА СТОПА: Искористите специјалну понуду