ОСТАВКА ПРЕМИЈЕРА: Последица резултата парламентарних избора у Француској

Француски премијер Габријел Атал поднеће оставку на ову функцију, после победе левичарске коалиције на вандредним парламентарним изборима.

ОСТАВКА ПРЕМИЈЕРА: Последица резултата парламентарних избора у Француској

Foto: Tanjug/AP

Атал је рекао да је ову одлуку донео као неко ко је веран демократској традицији.

Најавио је да ће оставку поднети у понедељак председнику државе Емануелу Макрону.

Најновије процене после другог круга парламентарних избора у Француској победничкој формацији левичара Нови народни фронт дају од 178 до 205 посланика у скупштини са 577 депутата.

На другом месту су "макронисти" са 157 до 174 посланика, а на трећем крајња десница из Националног окупљања која је изашла као победник првог круга, са 113 до 148.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.

22. 02. 2026. у 18:50

Коментари (0)

ДЕЛИЈЕ, ИЗВИНИТЕ! Дејан Станковић једва суздржао емоције након што је Звезда згромила Партизан и обојила у црвено-бело 178. вечити дерби