ХЛАДАН ТУШ ЗА КИЈЕВ: Нико није рекао да ће Украјина бити примљена у НАТО за 10 година
ГЕНЕРАЛНИ секретар НАТО-а Јенс Столтенберг изјавио је да нико није обећао да ће примити Украјину у Северноатлантски савез за тачно 10 година.

Фото: Танјуг/АП пхото
- Нико није конкретно говорио о десет година, али је очигледно да је примање Украјине веома озбиљно питање... Најважнија ствар коју треба да урадимо је да повећамо подршку Украјини како бисмо обезбедили њену победу - рекао је Столтенберг у интервјуу за „Си-Би-Ес“.
Столтенберг је, истовремено, нагласио да је победа Кијева у сукобу са Русијом предуслов за „свако будуће чланство Украјине“ у Алијанси.
Како је навео, за решење сукоба који води ка „одрживом и праведном миру“ неопходно је наставити широку војну подршку Украјини, а „једини начин да се то постигне је да се председник (Русије) Владимир Путин убеди да неће победити на бојном пољу“, што ће се постићи „пружањем војне помоћи Украјини“.
- Дакле, за дугорочно решење путем преговора, Украјини је потребна војна подршка - оценио је генерални секретар Алијансе.
Он је додао да ће на самиту НАТО-а 9-11. јула у Вашингтону бити одобрене одлуке о стварању јединствене команде у Немачкој за координацију помоћи Украјини, организовању „логистичких чворишта у источном делу Алијансе“ и обуци украјинских снага.
Столтенберг је 5. јула изразио наду да ће Украјина постати чланица Северноатлантске алијансе до 2034. године.
(Спутњик)
Препоручујемо


"МИ ТАМО РАДИМО, РУСИ ТО ЗНАЈУ" Откривено шта је главни проблем Вашингтона
04. 07. 2024. у 21:10

КЛИЧКО САОПШТИО ЛОШЕ ВЕСТИ ЗА СТАНОВНИКЕ КИЈЕВА: Све службе крећу на лице места
27. 06. 2024. у 22:00

"РЕЦИТЕ МИ..." Трамп се нагнуо ка Порошенку, па му поставио питање које га је оставило у чуду
АМЕРИЧКИ лидер Доналд Трамп је током свог првог председничког мандата питао бившег украјинског лидера Петра Порошенка о томе да ли је Крим Русија.
13. 04. 2025. у 15:45

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ПРАВАЦ БЕОГРАД: Хрватски певач после хапшења стигао у Србију - Миле Кекин дошао дан после скандала
МИЛЕ Кекин је ухапшен у петак ујутру, а после испитивања у УСКОК-у пуштен је на слободу, након што је изнео своју одбрану.
12. 04. 2025. у 20:23
Коментари (0)