МОСКВА ИЗНЕЛА ЈАСАН СТАВ: Улазак Украјине у НАТО неприхватљива претња по безбедност Русије

Тањуг

11. 07. 2024. у 14:04

ШИРЕЊЕ Северноатлантске алијансе на Украјину је неприхватљива претња безбедности Русије, изјавио је данас портпарол руског председника Дмитриј Песков поводом декларације самита НАТО-а у којој су чланице Северноатлантске алијансе назвале неповратним улазак Украјине у НАТО.

МОСКВА ИЗНЕЛА ЈАСАН СТАВ: Улазак Украјине у НАТО неприхватљива претња по безбедност Русије

Фото: Профимедиа/Илустрација/Википедија

- Од самог почетка смо говорили да је ширење НАТО-а на Украјину неприхватљива претња нашем постојању, нашој безбедности. Сада видимо да НАТО усваја документ који каже да ће Украјина дефинитивно ући у НАТО - рекао је он новинарима.

Песков је подсетио да Русија неће разговарати о безбедносним елементима који су извучени из општег контекста. 

Како је објаснио, Русија је спремна да свеобухватно размотри све аспекте који се односе на безбедност Русије и континента, као и на гарантовање безбедности другим државама.
Песков је истакао да Русија треба да размисли о контрамерама како би обуздала НАТО у потпуности, напомињући да се војна инфраструктура НАТО-а прогресивно креће ка руским границама. 

- Очигледно је да Алијанса следи један од својих главних циљева – потискивање Русије, наношење стратешког пораза Русији. То нас обавезује да веома дубоко анализирамо донете одлуке и расправе које су се водиле и веома пажљиво анализирамо текст декларације. Ово је веома озбиљна претња по националну безбедност наше земље. Све ово ће захтевати од нас да предузмемо промишљене, координисане, ефикасне мере одговора на одвраћање НАТО-а - рекао је Песков, преноси Известија.

Истовремено, он је истакао да су у току разговори око корекције руске нуклеарне доктрине као одговор на акције Северноатлантске алијансе. 

- Међутим, одвраћање на овај начин није једина могућност - навео је Песков.

Он је нагласио да је западни блок де факто укључен у сукоб око Украјине и да је "време да се сви процеси назову правим именом".

Песков је такође приметио да је војнополитички блок потврдио своју суштину будући да је настао у ери конфронтације са циљем да одржи тај сукоб. 

У вези са самитом НАТО-а, он је истакао да Алијанса испуњава своје функције и да "напетост ескалира на европском континенту".

Самит НАТО-а у Вашингтону, посвећен 75. годишњици организације, одржава се од 9. до 11. јула.

БОНУС ВИДЕО: УНИШТЕН ИЗРАЕЛСКИ ТРАНСПОРТЕР У ГАЗИ - Хамас објавио фотографију на свом телеграм каналу

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП ОТКРИО КОЛИКО ЉУДИ НЕДЕЉНО ГИНЕ У УКРАЈИНИ: Путин убија много украјинских војника

ТРАМП ОТКРИО КОЛИКО ЉУДИ НЕДЕЉНО ГИНЕ У УКРАЈИНИ: "Путин убија много украјинских војника"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да је незадовољан понашањем руског председника Владимира Путина и навео да разматра нове санкције против Русије.

08. 07. 2025. у 20:36

СКАНДАЛ! ПЛЕНКОВИЋ О УСТАШКОМ КОНЦЕРТУ ТОМПСОНА: Поносни смо, једино он може да окупи пола милиона

СКАНДАЛ! ПЛЕНКОВИЋ О УСТАШКОМ КОНЦЕРТУ ТОМПСОНА: "Поносни смо, једино он може да окупи пола милиона"

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић одржао је конференцију за медије након седнице Председништва Хрватске демократске заједнице (ХДЗ). Главна тема била је концерт Марка Перковића Томпсона на Хиподрому и усташка иконографија која се тамо могла видети, али и чути.

07. 07. 2025. у 18:33

КИНЕЗИ НАПАЛИ НЕМАЧКИ АВИОН ЛАСЕРОМ? Берлин потврдио - брод је нациљао ловца, амбасадор хитно позван на разговор

КИНЕЗИ НАПАЛИ НЕМАЧКИ АВИОН ЛАСЕРОМ? Берлин потврдио - брод је нациљао ловца, амбасадор хитно позван на разговор

КИНЕСКИ ратни брод ласерски је циљао немачки авион изнад Црвеног мора током мисије ЕУ, тврди немачка влада. Берлин је оценио инцидент као озбиљан безбедносни пропуст и позвао кинеског амбасадора на хитан разговор.

10. 07. 2025. у 12:53

Коментари (0)

НАЦИОНАЛНИ ДАН НИКОЛЕ ТЕСЛЕ: Светлост једног ума, инспирација за векове