БАЈДЕНОВА КОНФЕРЕНЦИЈА ДОЖИВЕЛА ФИЈАСКО: После замене Зеленског за Путина, нови велики гаф америчког председника (ВИДЕО)

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

12. 07. 2024. у 07:05

ПРЕДСЕДНИК САД Џо Бајден одржао је соло конференцију за медије током самита НАТО-а у Вашингтону.

БАЈДЕНОВА КОНФЕРЕНЦИЈА ДОЖИВЕЛА ФИЈАСКО: После замене Зеленског за Путина, нови велики гаф америчког председника (ВИДЕО)

Фото Танјуг/АП/Susan Walsh

Он је на конференцији изнео своја запажања, а када је говорио о спољној политици апострофирао је Кину у рату између Русије и Украјине, и одговарао на питања новинара - многа од њих о његовој политичкој будућности проистекла из забринутости за његове године и виталност.

Он је обећао да ће наставити своју кампању за реизбор, рекавши да ће "наставити да се креће" упркос томе што је све већа листа демократских званичника који су га позвали да се повуче.

Председник је одбацио питања о могућим ограничењима његове способности да обавља све своје дужности. Ипак, он је признао да мора да „ухвати ритам“ док се бави испуњавањем дужности председника.

Фото Танјуг/АП/Jacquelyn Martin

Председник Џо Бајден је, на овој веома ризичној конференцији, одговарајући на питање новинара направио још један гаф тако што је заменио потпредседницу Камалу Харис са „потпредседником Трампом“.

Бајдена су питали да ли је забринут због способности Харисове да победи Трампа ако буде у прилици да се кандидује против њега.

- Не бих изабрао потпредседницу Трампа за потпредседника да нисам мислио да је квалификована да буде председница, рекао је он.

Саветници и савезници председника позвали су га да учествује у више необавезних разговора како би одагнао забринутост око његових година и способности да служи (обавља своје дужности) – али остаје нејасно да ли ће конференција за новинаре имати жељени ефекат.

Фото Танјуг/АП/Susan Walsh

Док председник и његово особље остају јавно непоколебљиви да ће остати у трци, истакнутији савезници га позивају да се повуче, укључујући сенатора из Вермонта Питера Велча, више од десет демократа у Представничком дому и мегадонора Џорџа Клунија.

У међувремену, Републиканска национална конвенција, на којој ће ГОП номиновати Доналда Трампа за свог председничког кандидата, требало би да почне следеће недеље у Милвокију.

(ЦНН)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП ОТКРИО КОЛИКО ЉУДИ НЕДЕЉНО ГИНЕ У УКРАЈИНИ: Путин убија много украјинских војника

ТРАМП ОТКРИО КОЛИКО ЉУДИ НЕДЕЉНО ГИНЕ У УКРАЈИНИ: "Путин убија много украјинских војника"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да је незадовољан понашањем руског председника Владимира Путина и навео да разматра нове санкције против Русије.

08. 07. 2025. у 20:36

СКАНДАЛ! ПЛЕНКОВИЋ О УСТАШКОМ КОНЦЕРТУ ТОМПСОНА: Поносни смо, једино он може да окупи пола милиона

СКАНДАЛ! ПЛЕНКОВИЋ О УСТАШКОМ КОНЦЕРТУ ТОМПСОНА: "Поносни смо, једино он може да окупи пола милиона"

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић одржао је конференцију за медије након седнице Председништва Хрватске демократске заједнице (ХДЗ). Главна тема била је концерт Марка Перковића Томпсона на Хиподрому и усташка иконографија која се тамо могла видети, али и чути.

07. 07. 2025. у 18:33

Коментари (4)

ГДЕ ТИ ЈЕ ПОРОДИЦА, ПОКАЈАЋЕШ СЕ ЗА СВЕ ШТО СИ УРАДИО АНИ: Бастијан објавио фотографије, ово није очекивао!