ИЗРАЕЛСКИ МИНИСТАР: Турска не диктира политику НАТО, не треба да буде чланица Алијансе
ИЗРАЕЛСКИ министар спољних послова Израел Кац изјавио је данас да Турска не може да диктира политику НАТО-а, као и да та земља не би требало да буде чланица Алијансе због "подршке Хамасу".
Foto Arhiva
-Пре свега, Ердоган ништа не одлучује. Штавише, земља попут Турске, која подржава убице и силоватеље Хамаса и иранске осовине зла, не би требало да буде чланица НАТО-а, оценио је Кац, а пише Тајмс оф Израел.
Раније данас, турски председник Реџеп Тајип Ердоган је саопштио да Турска неће одобрити покушаје сарадње с Изрелом унутар НАТО-а, док се не успостави мир у Палестини.
На конференцији за новинаре у Вашингтону после самита лидера НАТО-а, Ердоган је додао да је Анкара задовољна што се повећава број земаља које признају Палестину, упркос притисцима и застрашивању, пренела је агенција Анадолија.
Алијанса има има 32 чланице, али одржава односе и са многим земљама које нису чланице, као што је Израел.
Тајмс оф Израел наводи да је у прошлости Турска искористила право вета да спречи ближу сарадњу НАТО-а и Тел Авива.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - ТАЈНО ОРУЖЈЕ РУСКОГ РАКЕТНОГ СИСТЕМА: ЈАРС изводи вежбе камуфлаже и контрадиверзије
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.
29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (1)