АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ: Бајден неће, али породица припрема план како да се повуче из председничке трке?
ПОРОДИЦА америчког председника Џозефа Бајдена смишља план како да се актуелни лидер повуче из председничке трке, јавио је амерички Ен-Би-Си, позивајући се на неименоване изворе.
Фото Танјуг/AP Photo/Susan Walsh
Извори наводе да, уколико осамдесетједногодишњи председник САД одлучи да се ипак не кандидује за још један мандат, то ће бити урађено у циљу пружања подршке целој Демократској партији и јачање њених изгледа да у новембру победи Доналда Трампа.
-Бајденова породица је одвојено разговарала о томе како би он желео да заврши своју предизборну кампању тако да то буде у складу са његовим распоредом и унапред смишљеним планом, јавља Ен-Би-Си.
Како се даље наводи, међу питањима која забрињавају Бајденов круг људи је и утицај изборне трке на његово здравље, породицу и стабилност у земљи.
Ипак, "РИА Новости" подсећају да су медији, након недавне врло неуспешне дебате са Трампом и позива јавности да одустане од кандидатуре, писали да Бајден, заправо, остаје у председничкој трци и то баш по наговору своје породице.
За сада, званичан став Бајденовог тима је да он не одустаје од избора у новембру и да ће, иако тренутно болује од вируса корона, наставити са својим обавезама већ следеће недеље.
(рт.рс)
БОНУС ВИДЕО - ТАЈНО ОРУЖЈЕ РУСКОГ РАКЕТНОГ СИСТЕМА: ЈАРС изводи вежбе камуфлаже и контрадиверзије
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ГОРИ АМЕРИЧКИ НОСАЧ АВИОНА: Хитно се огласила Централна команда САД
ДАНАС је на америчком носачу авиона USS Gerald R. Ford (CVN-78) избио пожар, који је у међувремену угашен.
12. 03. 2026. у 16:38
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)