УКРАЈИНСКИ ГЕНЕРАЛ УПОЗОРАВА НА ВЕЛИКУ ПРЕТЊУ: Спремају се клешта за Купјанск - Ближи се опкољавања групе Оружаних снага Украјине

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

21. 07. 2024. у 18:01

ПРЕМА речима генерал-потпуковника Игора Романенка, јединице Оружаних снага Русије припремају офанзивне операције са циљем опкољавања групе Оружаних снага Украјине у рејону Купјанска. Штавише, ситуација поприма претећи изглед.

УКРАЈИНСКИ ГЕНЕРАЛ УПОЗОРАВА НА ВЕЛИКУ ПРЕТЊУ: Спремају се клешта за Купјанск - Ближи се опкољавања групе Оружаних снага Украјине

Фото Танјуг/АП

Руси планирају да пробију украјинску одбрану у Волчанску и потом напредују ка Купјанску са севера. Истовремено, они ће напасти украјинске снаге јужно од Купјанска како би заробили гарнизон у клештима.

-Руси су пребацили додатне резерве, прегруписали су се и изводе офанзивне операције директно у граду (Вовчанск). Јасно је да желе да ослободе своје јединице код Агрегата и генерално пређу реку Волчју и појачају офанзиву, истакао је он за украјински радио НВ.

Романенко је појаснио да је у области код Липца у Харковској области, оперативна ситуација за Оружане снаге Украјине повољнија него у области Волчанск.

-Међутим, у другом смеру, Волчанском, непријатељ је постао активнији и покушава да спроведе своје планове да заузме Волчанск, крене напред и формира обруч наших снага у области Купјанск, Купјанск-Узловаја, објаснио је Романенко.

Он је такође додао да јединице Оружаних снага Русије нису успеле да пробију одбрану Оружаних снага Украјине од села Синковки и да се са источне стране пробију до Купјанска.

Међутим, успели су да крену даље на југ, у рејон села Пешчаноје, и тамо развијају офанзиву, вршећи притисак на украјинске снаге.

Уколико руске снаге буду успешне у области Волчанск као у Пешчаном, група Оружаних снага Украјине у области Купјанска биће у тешкој ситуацији.

oruzjeonline.com

БОНУС ВИДЕО - ТАЈНО ОРУЖЈЕ РУСКОГ РАКЕТНОГ СИСТЕМА: ЈАРС изводи вежбе камуфлаже и контрадиверзије

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РОДИТЕЉИ ПОГИНУЛЕ ДЕЦЕ ФОРМИРАЛИ ЖИВИ ШТИТ: Не дозвољавају да се тела однесу на обдукцију

РОДИТЕЉИ ПОГИНУЛЕ ДЕЦЕ ФОРМИРАЛИ ЖИВИ ШТИТ: Не дозвољавају да се тела однесу на обдукцију

РОДИТЕЉИ који су у пожару изгубили своју децу у дискотеци "Пулс" у Кочанима не дозвољавају да се тела настрадалих однесу на додатну обдукцију у Скопље, тражећи да им се одмах предају како би припремили сахране, јавља Плусинфо.

16. 03. 2025. у 19:40

ШОУ У ЗАГРЕБУ: Дали јој отказ јер је пуштала српске цајке - сад морају да плате 70.000 € и да је врате на посао

ШОУ У ЗАГРЕБУ: Дали јој отказ јер је пуштала српске "цајке" - сад морају да плате 70.000 € и да је врате на посао

СУД у Загребу донео је неправоснажну пресуду којом запослену на бензинској пумпи Тифон враћа на посао, уз обавезу послодавца да јој исплати све неисплаћене зараде у износу од 45.000 евра и судске трошкове у износу од 14.000 евра.

17. 03. 2025. у 17:54 >> 17:55

Коментари (0)

ДЕО ЗАПАДА У НЕВЕРИЦИ: Откривено шта је Мађарска управо урадила за Русију