ЛИЧНОСТ У ЖИЖИ: Камала Харис, потпредседница САД и могући кандидат демократа на изборима за председника
АКТУЕЛНА потпредседница САД и бивша сенаторка из Калифорније Камала Харис (59) прва је жена и прва тамнопута Американка на позицији заменика шефа Беле куће. На високу функцију дошла је на предлог Бајдена 2021. који ју је тада описао као "неустрашивог борца за мале људе".
Фото АП
Рођена у Оукленду у Калифорнији као дете из мешовитог брака, отац јој је са Јамајке, а мајка из Индије. После завршетка факултета Хауард, дипломирала је права на Калифорнијском универзитету у Хејстингсу и започела каријеру у канцеларији окружног јавног тужиоца у Аламеди. Постала је прва жена окружни тужилац Сан Франциска 2004. године, а сенаторка из Калифорније била од 2017. до 2021.
Године 2019. кандидовала се на унутарстраначким изборима за председничког кандидата демократа, али није успела да оправда очекивања током кампање, па се повукла из трке и подржала Бајдена, рекавши да ће учинити све што је у њеној моћи да му помогне да постане следећи председник САД.
Упркос притисцима, до краја је подржавала шефа да остане у трци за други мандат. Сада, по анкетама, стоји нешто боље код гласача од свог шефа, али не и од председничког кандидата републиканаца Доналда Трампа.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ТРАМП ДРЖИ ПИСМО ЗА ВЕНСА У ОВАЛНОМ КАБИНЕТУ: Званичкин изнео шокантне тврдње
14. 05. 2026. у 09:33
"ЗАР СМО ТОЛИКО ГЛУПИ?" Фицо оптужио ЕУ да Европу гура у зависност од САД
14. 05. 2026. у 09:31
ПРИТВОРЕН АНДРЕЈ ЈЕРМАК: Бившем шефу кабинета Владимира Зеленског изречена хитна мера
14. 05. 2026. у 08:57
РУСКИ ВОЈНИ СТРУЧЊАК: Један удар "орешника" и "сармата" може да уништи читав НАТО у Европи
КОМБИНОВАНО лансирање ракетних система „сармат“ и „орешник“ способно је да неутралише целу војну инфраструктуру Северноатлантске алијансе у Европи, рекао је за руске медије Александар Степанов, војни стручњак Института за право и националну безбедност Руске председничке академије за националну економију и јавну управу (РАНХЕГА).
13. 05. 2026. у 12:29
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
"НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ!" Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији
ПОЗНАТИ руски редитељ и пропагандиста Карен Шахназаров рекао је да Русија не може да победи Украјину, да је противник прејак и да је у интересу Русије да што пре оконча рат.
11. 05. 2026. у 19:09
Коментари (0)