ТРАМПОВИ АДВОКАТИ ТРАЖЕ ПОНИШТЕЊЕ: То је неуставно
АДВОКАТСКИ тим републиканског председничког кандидата Доналда Трампа затражио је од Апелационог суда у Њујорку да поништи пресуду од 454 милиона долара бившем председнику у којој је проглашен да је лажно представио нето износ новца који поседује, тврдећи да је новчана казна неуставна.
Фото: ЕПА
То је, наводи АП, последњи Трампов покушај да одбаци пресуду од 454 милиона долара коју је изрекао судија Артур Енгорон у фебруару, који је прогласио Трампа, двојицу његових синова, Доналда Трампа млађег и Ерика Трампа и њихов посао са некретнинама одговорним за превару.
Енгорон је такође издао Трампу трогодишњу забрану да предводи било коју њујоршку компанију или тражи кредит од банака регистрованих у држави Њујорк, док је његовој двојици синова забрањено да преузму лидерске позиције у фирмама две године.
Судија је такође Трамповим синовима одредио да сваки од њих плати скоро 4,7 милиона долара.
Случај је покренула државна тужитељка Њујорка Летиша Џејмс, а Трамп је њу и Енгорона оптужио за корупцију, а случај је назвао ловом на вештице од стране политичких противника.
Апелациони суд би могао да преузме случај вец́ у септембру.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО:
ТРАМП СЛЕТЕО У МИЛВОКИ: Појачана безбеност након покушаја атентата
Препоручујемо
ТРАМП ДОБИО ЗАНИМЉИВ ПОЗИВ: Ако га изаберу за председника, треба прво нас да посети
23. 07. 2024. у 09:01
НЕТАНЈАХУ ТРАЖИО САСТАНАК СА ТРАМПОМ: Извори тврде да је ово разлог такве одлуке
22. 07. 2024. у 21:51
БИВШИ АМЕРИЧКИ ЗВАНИЧНИК УПОЗОРАВА: Биће још покушаја да се убије Трамп
22. 07. 2024. у 19:11
ПОКОЉ РУСА КОД ПОКРОВСКА, ОБЈАВЉЕНИ СНИМЦИ: Кренули у напад под окриљем магле, погинуло око 90 војника (ВИДЕО)
УКРАЈИНСКЕ снаге одбиле су велике руске нападе у једном дану у правцу Покровска, у Доњецкој области, усмртивши око 90 руских војника, јавља Кијев пост.
01. 02. 2026. у 16:56
"АНУШКА ЈЕ ВЕЋ ПРОЛИЛА УЉЕ..." Медведев: Зеленски је осуђен на пропаст
ШЕФ кијевског режима Владимир Зеленски је осуђен на пропаст, изјавио је заменик председника Савета безбедности Руске Федерације Дмитриј Медведев медијима.
01. 02. 2026. у 14:56
"УБИЋУ СЕ, ХОРОР!" Марија открила дуго чувану тајну: "Рођена сам без..."
"ЈА ћу да се убијем, значи хорор!"
01. 02. 2026. у 09:13
Коментари (0)