ОРКЕ НАПАДАЈУ: Јахта британског бизнисмена потонула у Гибралтару
ЈАХТА у власништву лондонског бизнисмена Роберта Пауела потонула је у Гибралтарском мореузу након напада орки, а шпанска обласка стража је спасила Пауела и његова два пријатеља, пише данас британски Телеграф.

Фото Танјуг/АП
Како наводи лист, китови су онемогуц́или управљање пловилом и јахта је почела да се пуни водом.
-Нажалост, ове (орке) се нису играле. Био је то добро оркестриран и организован напад да се потопи моја јахта, рекао је Пауел у објави на друштвеним мрежама.
Он је објавио видео-снимак његове јахте како нестаје под таласима у мору код обала Тарифе и Барбате у јужној Шпанији.
-Јахта под називом Bonhomie William, која се налазила две миље од рта Камаринал између Тарифе и Барбате, известила је да је након интеракције са оркама морала да буде одвучена јер њен систем управљања није био у функцији, наводи се у саопштењу шпанске обалске страже.
Три јахташа су спасена и налазе се у добром стању.
У последњих неколико година, број напада орки је порастао, а морски биолози сматрају да животиње нападају из досаде.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - РУСКИ ТОП ГАН: Пилоти руске северне флоте изводе вежбе изнад Баренцовог мора
Препоручујемо

ЏЕЈ ДИ ВЕНС УДАРИО НА ЗЕЛЕНСКОГ: То што он ради је апсурдно
У ИНТЕРВЈУУ за интернет портал УнХерд , амерички потпредседник Џеј Ди Венс назвао је нападе украјинског председника Володимира Зеленског на САД „непродуктивном реториком“ и „апсурдним“.
15. 04. 2025. у 10:27

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

"СИНА СМО САХРАНИЛИ У НИКШИЋУ" Жељко Самарџић о највећој животној трагедији: "То је била туга за све нас"
ПЕВАЧ проговорио о болној теми.
15. 04. 2025. у 10:18
Коментари (0)