АМЕРИКА О ВЕНЕЦУЕЛИ: Од предстојећих избора у зависи судбина санкција
СЈЕДИЊЕНЕ Државе су спремне да коригују санкциону политику према Венецуели у зависности од тога каква буде ситуација у земљи у светлу предстојећих председничких избора, рекао је високо позиционирани званичник америчке администрације.

Фото Shutterstock
-САД су спремне да ублаже или да појачају санкције против Венецуеле у зависности од тока избора, навео је званичник.
Од тога како се буду развијале ствари у земљи наредних дана умногоме ће зависити какве ће бити последице по ту земљу, регион Латинске Америке и остатак света, рекао је новинарима тај званичник.
Према његовим речима, САД су спремне да сарађују са било ким ко победи на изборима ако процес буде транспарентан и ако посматрачи буду уверени у резултате.
У случају победе опозиционог кандидата актуелни председник Николас Мадуро с њим мора да разговара о политичким гаранцијама за себе.
Председнички избори у Венецуели одржавају се 28. јула. Крајем јуна осам од 10 кандидата, међу њима и Мадуро, потписало је споразум у којем се одбацује примена насиља као политичког инструмента и кандидати се обавезују да прихвате званичне резултате избора.
После тога Мадуро је изјавио да двојица кандидата десничарске опозиције која нису потписала споразум – Едмундо Гонсалес и Енрике Маркес - имају намеру да да организују нереде и пуч после избора.
Учешће на изборима није дозвољено представници несистемске опозиције Марији Корини. Њено учешће је, према писању медија, тражила Америка.
(sputnikportal.rs)
БОНУС ВИДЕО - РУСКИ ТОП ГАН: Пилоти руске северне флоте изводе вежбе изнад Баренцовог мора
Препоручујемо

КАМАЛА ЋЕ БИТИ ПРЕДСЕДНИК АМЕРИКЕ? Већина Американца жели да види леђа шефу Беле куће
26. 07. 2024. у 22:20

АМЕРИЧКИ АНАЛИТИЧАР: Грузијска легија (можда) спрема атентат, али и мајдан у Тбилисију
26. 07. 2024. у 21:30

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући
ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.
27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

"СА РАЧУНА ПОДИГНУТ ОГРОМАН НОВАЦ, КОНТЕЈНЕР НЕСТАО" Ланетова ћерка изнела нове тврдње о имовини покојног оца
ПРОШЛО је четири године од смрти легенде нашег глумишта, Милана Ланета Гутовића, који нас је напустио 25. августа 2021. у 75. години.
02. 09. 2025. у 21:21
Коментари (0)