ЗАПАДНИ МЕДИЈИ ТРАЖЕ ОПРАВДАЊА ЗА КРАХ: Руска војска проналази рупе у одбрани украјинских снага и убрзано напредује

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

28. 07. 2024. у 22:45

БРЗО напредовање руске војске показује способност њених војника да брзо пронађу слабе тачке у одбрани Оружаних снага Украјине, пише „Њујорк тајмс“.

ЗАПАДНИ МЕДИЈИ ТРАЖЕ ОПРАВДАЊА ЗА КРАХ: Руска војска проналази рупе у одбрани украјинских снага и убрзано напредује

Фото Танјуг/АП

-Војни аналитичари наводе да брзи успеси одражавају повећану способност Москве да искористи празнине у украјинским одбрамбеним линијама, које су у тешком стању због недостатка људства и непрекидних руских напада дуж фронта дугог скоро 1.000 километара, пише портал.

У чланку се објашњава да руска војска помно прати батаљоне Оружаних снага Украјине, идентификујући који су од њих најрањивији и напада их великим бројем људи и технике.

Успеси Русије прете последњем одбрамбеном упоришту Оружаних снага Украјине у Доњецкој области, изјавио је украјински новинар Јуриј Бутусов. Руска војска се сада налази на пушкомет од кључног пута који повезује Покровск са украјинским упориштима у тој области.

-Ситуација је критична, јер је темпо непријатељског напредовања забрињавајући, истакао је Бутусов.

Раније је главнокомандујући Оружаних снага Украјине Александар Сирски у интервјуу британском „Гардијану“ рекао да ситуација на фронту не иде у прилог украјинској војсци. Он је истакао и да је Русија супериорна у односу на Украјину у авијацији и да има јаку противваздушну одбрану која ће спречити да се обећани ловци Ф-16 приближе фронту на ближе од 40 километара. Сирски је рекао да без мобилизације у Украјини не могу да се створе потребне резерве и бригаде. Он је позвао и грађане Украјине који живе ван земље да учествују у мобилизацији.

(sputnikportal.rs)

БОНУС ВИДЕО - РУСКИ ТОП ГАН: Пилоти руске северне флоте изводе вежбе изнад Баренцовог мора

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: Види се да из авиона да је АИ - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)

КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)

БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.

22. 01. 2026. у 10:10

Коментари (0)

БАШ ЈЕ УМИШЉЕН: Комшије проговориле о Милану Станковићу - Нико се не дружи с њим