СТРАВИЧНА ПРЕТЊА ИЗРАЕЛА ЕРДОГАНУ: Завршиће као Садам Хусеин
ИЗРАЕЛСКИ министар спољних послова Израел Кац одговарајући на претњу председника Турске Реџепа Тајипа Ердогана да би Турска могла да изврши инвазију на Израел, упоредио је турског председника са бившим ирачким лидером Садамом Хусеином.
Foto: Profimedia
-Ердоган иде путем Садама Хусеина и прети да ће напасти Израел. Треба само да се сети шта се тамо догодило и како се то завршило, написао је Кац на платфореми X (Твитер), пренео је Тајмс оф Израел.
Садамов режим је срушен инвазијом коју су предводиле САД 2003. године, а ирачки суд га је погубио након што је заробљен и након што му је суђено, наводи израелски портал.
Председник Турске Реџеп Тајип Ердоган запретио је да би Турска могла да уђе у Израел да би пружила подршку Палестинцима, иако није прецизирао о каквој би интервенцији могло да буде речи, јавио је Ројтерс.
-Морамо бити веома јаки да Израел не би могао да ради ове ствари Палестини, рекао је Ердоган на састанку огранка владајуће странке Партија правде и развоја у провинцији Ризе, у свом родном граду, пренео је Хуријет.
Према његовим речима, као што је Турска ушла у Нагорно-Карабах, као што је ушла у Либију, могла би исто да учинити и Израелу.
-Не постоји ништа што не можемо учинити. Морамо бити само јаки, истакао је Ердоган.
Турска је чланица НАТО, чије чланице су и САД, Канада, Велика Британија, Немачка и други блиски израелски савезници, навео је Тајмс оф Израел.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - РУСКИ ТОП ГАН: Пилоти руске северне флоте изводе вежбе изнад Баренцовог мора
Препоручујемо
ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је данас да подржава одлуку председника Хрватске Зорана Милановића да откаже скуп Брдо Бриони у мају јер му, како је истакао, тамо није место, као и да му је много важније да оде и положи цвет у Јасеновцу.
30. 03. 2026. у 18:31 >> 18:44
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ВИЛИЈАМ МОНТГОМЕРИ: "Кад смо бомбардовали Србију, нисмо имали дозволу за прелет преко Хрватске - Туђман није знао! Подела КиМ једини излаз"
НЕДАВНО је обележена 27. годишњица од почетка НАТО агресије на Савезну Републику Југославију.
30. 03. 2026. у 20:11
Коментари (1)