"ТРАМП НИШТА НЕ ЗНА, ПРЕВИШЕ ЈЕ ЗАУЗЕТ САМИМ СОБОМ": Харис и Волц одржали први заједнички предизборни скуп у Филаделфији
НАЈВЕРОВАТНИЈИ кандидат демократа на председничким изборима Камала Харис и њен потпредседник Тим Волц одржали су синоћ први заједнички предизборни скуп, на Универзитету Темпл у Филаделфији.

Фото Танјуг/АП
Волц, који је гувернер Минесоте, говорио је пред хиљадама присталица само неколико сати након што га је Харисова представила као свог потпредседника и као "борца и патриоту", преноси Би-Би-Си.
Волц је на скупу говорио о свом одрастању у малом граду у Небраски и покушао да направи поређење са Трампом.
- Он (Трамп) не зна ништа о (председничкој) служби, јер је превише заузет самим собом - рекао је Волц, који је бивши наредник и фудбалски тренер.
Гувернер је такође рекао да "једва чека" расправу са републиканским потпредседником Џеј Ди Венсом, "то јест, ако је вољан да устане са кауча и да се појави (на дебати)".
У међувремену, кампања републиканског председничког кандидата Доналда Трампа напала је Волца и назвала га "опасно либералним екстремистом".
- Баш као Камала Харис, Тим Волц је опасно либерални екстремиста, а тим Харис-Волц је ноћна мора сваког Американца - навела је кампања.
Републиканци су раније критиковали Волца због његовог кашњења у распоређивању Националне гарде да се избори са нередима након убиства Афроамериканца Џорџа Флојда 2020.
Аналитичари оцењују да би Волц могао да придобије гласаче из села и радничке класе који су наклоњени Трампу у кључним државама средњег запада, попут Ајове, Висконсина, Илиноиса, Индијане и Канзаса.
Харис и Волц митингом у Филаделфији започели су своју петодневну турнеју, а такође ће говорити на Демократској националној конвенцији, која се одржава од 19. до 22. августа у Чикагу.
БОНУС ВИДЕО: МАГИЧНА ЕТНА - Погледајте спектакуларну ерупцију

ВУЧИЋ НА ПИТАЊЕ БИ-БИ-СИ-ЈА О ТРАМПУ МЛАЂЕМ: За нас је важно да превазиђемо оптерећења из 1999. године
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић обратио се грађанима из Палате Србија, а питање му је поставио новинар Би-Би-Си-ја о сусрету са Доналдом Трампом Млађим.
14. 03. 2025. у 19:17

ИЗ КРЕМЉА ОТКРИЛИ: Појављивање Путина у војној униформи значи само једно
ПОЈАВЉИВАЊЕ руског председника Владимира Путина у Курској области у униформи је сигнал који говори о одлучности да се у најскорије време заврши операција ослобађања Курске области, рекао је портпарол Кремља Дмитриј Песков новинару Павлу Зарубину за ТВ „Русија 1“.
13. 03. 2025. у 15:32

ПОСВАЂАО СРБЕ И ХРВАТЕ: Маск рекао ОДАКЛЕ је Тесла и КОЈЕ је националности
ПРЕКО 13.000 лајкова је добио овај пост власника "Тесле".
13. 03. 2025. у 21:39
Коментари (0)