"ПОСЛАО УКРАЈИНЦЕ У КЛАНИЦУ У КУРСК" Захарова: Зеленски у тишини продужио мобилизацију за још три месеца

Биљана Ристивојевић

07. 08. 2024. у 14:41

ШЕФ украјинског режима Владимир Зеленски послао је Украјинце у кланицу у Курск како би „тихо“ продужио мобилизацију у земљи за још три месеца, изјавила је званична представница руског Министарства спољних послова Марија Захарова.

ПОСЛАО УКРАЈИНЦЕ У КЛАНИЦУ У КУРСК Захарова: Зеленски у тишини продужио мобилизацију за још три месеца

Фото: Јутјуб/Ruptly/Депоситпхотос

- Зеленски је послао грађане Украјине у млин за месо у Курск, како би у тишини продужио смртоносну украјинску мобилизацију за још три месеца. Он је данас потписао овај закон - написала је она на свом Телеграм каналу.

Оружане снаге Украјине су у уторак ујутру покушале да се пробију на територију Курске области. Истог дана руско Министарство одбране известило је да су украјински војници са око 300 војника, уз подршку 11 тенкова и више од 20 оклопних возила, напали положаје јединица које покривају руску државну границу у подручју насеља Николаево-Дарино и Олешња. Према речима вршиоца дужности губернатора Курске области Алексеја Смирнова, граничари и Оружане снаге Русије су на граници уништиле 16 јединица украјинске технике.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: РУСКИ ЛОВЦИ У АКЦИЈИ: Су-25 ракетама ваздух земља погађају украјинске циљеве

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВУЧИЋ ОТКРИО ВЕЗЕ УСАИД-А И ЦРТЕ: Организација Да смрадови оду добијала 190.000 евра, биће још много изненађења наредних дана

ВУЧИЋ ОТКРИО ВЕЗЕ УСАИД-А И ЦРТЕ: Организација "Да смрадови оду" добијала 190.000 евра, биће још много изненађења наредних дана

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић обишао је у Ковину завршне радове на градском купалишту ''Шљункара'' и том приликом открио да је организација УСАИД плаћала 190 хиљада евра преко ЦРТЕ организацији која се зове "Да смрадови оду".

09. 03. 2025. у 11:56 >> 13:15

Коментари (0)

ТРАМП НИЈЕ МОГАО ДА ВЕРУЈЕ: Ево шта се десило у Белој кући (ВИДЕО)