АМЕРИЧКИ СУДИЈА: Одбацио већи део тужбе Мексика против америчких произвођача оружја
АМЕРИЧКИ окружни судија у Бостону одбацио је данас вец́и део мексичке тужбе вредне 10 милијарди долара у којој се тражи да се амерички произвођачи оружја сматрају одговорним за омогуц́авање трговине ватреним оружјем насилним нарко картелима преко границе између САД и Мексика.

Фото Војска САД /АП
Судија Денис Сејлор је одбацио тужбе против шест од осам компанија које је Мексико тужио 2021. године, наводец́и проблеме у надлежностима, пренео је Ројтерс.
Он је оценио везу компанија са Масачусетсом "у најбољем случају мршавом".
Ниједна од шест компанија није регистрована у тој држави, а Сејлор је казао да Мексико није показао да му је било какво ватрено оружје продато у Масачусетсу нанело било какву штету.
Док је Мексико тврдио да је статистички вероватно да је неко ватрено оружје продато у Масачусетсу на крају било илегално кријумчарено у Мексико, Сејлор је навео да им недостаје довољно доказа да докажу надлежност.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - РУСКИ ТОП ГАН: Пилоти руске северне флоте изводе вежбе изнад Баренцовог мора
Препоручујемо

ЧЕТИРИ ЗЕМЉЕ ЕУ ОДБИЛЕ ТРАМПОВ ПЛАН: Неће да купују америчко оружје за Украјину!
ЧЕТИРИ европске земље одбиле су да учествују у пројекту председника САД Доналда Трампа о куповини америчког оружја за Украјину.
16. 07. 2025. у 14:12

БЕБА ИЗ СРБИЈЕ СЕ УГУШИЛА НАОЧИГЛЕД РОДИТЕЉА: Незапамћена трагедија на Халкидикију
БЕБА из Србије, стара свега 13 месеци, изненада је изгубила живот у једном угоститељском објекту на Халкидикију. Како наводе грчки медији, ова незапамћена трагедија одиграла се пред очима дететових родитеља.
16. 07. 2025. у 14:33

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (0)