ВЕТАР У ЛЕЂА ПОМИРЕЊУ ТУРСКЕ И СИРИЈЕ: Москва жели да организује састанак Ердогана и Асада

Биљана Ристивојевић

09. 08. 2024. у 14:00

ОРГАНИЗОВАЊЕ састанка председника Турске и Сирије, Реџепа Тајипа Ердогана и Башара Асада захтева озбиљну припрему, Москва је спремна да прихвати такве преговоре и подржава нормализацију односа двеју земаља, изјавио је заманеик министра спољних послова Русије Михаил Богданов.

ВЕТАР У ЛЕЂА ПОМИРЕЊУ ТУРСКЕ И СИРИЈЕ: Москва жели да организује састанак Ердогана и Асада

Фото Танјуг

- Било би добро да се лидери састану, али мислим да је потребна озбиљна припрема за тај сусрет. Увек смо спремни да одржавамо састанке у Москви, трилатералне и непосредно између заинтересованих страна, представника званичне Анкаре и Дамаска - објаснио је он.

На питање новинара да ли је Русија понудила Москву као платформу за могући сусрет двојице председника, Богданов је рекао да не располаже таквим информацијама.

Према његовим речима, Русија подржава да се нормализују међудржавни односи Турске и Сирије на основу узајамних признања територијалног интегритета, јединства и суверенитета двеју суседних земаља.

Подсетимо, турски министар спољних послова Хакан Фидан рекао је раније да ради на организовању састанка Ердогана и Асада, али да је рано говорити о било чему конкретном. Асад је 15. јула рекао да је спреман за састанак са турским колегом, уколико то испуњава сиријске националне интересе.

Портпарол руског председника Дмитриј Песков констатовао је да је Русија, као и друге земље, заинтересована за побољшање односа Турске и Сирије.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: РУСКА СЕВЕРНА ФЛОТА: Погледајте вежбе противподморничког ратовања у Баренцовом мору

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
БЕБА ИЗ СРБИЈЕ СЕ УГУШИЛА НАОЧИГЛЕД РОДИТЕЉА: Незапамћена трагедија на Халкидикију

БЕБА ИЗ СРБИЈЕ СЕ УГУШИЛА НАОЧИГЛЕД РОДИТЕЉА: Незапамћена трагедија на Халкидикију

БЕБА из Србије, стара свега 13 месеци, изненада је изгубила живот у једном угоститељском објекту на Халкидикију. Како наводе грчки медији, ова незапамћена трагедија одиграла се пред очима дететових родитеља.

16. 07. 2025. у 14:33

Коментари (0)

БЕЖИ, РАЗБИЋУ ТЕ Шешељ отео телефон водитељу, па кренуо да чита наглас: Ево, то су његови извори (ВИДЕО)