„ЗАВРШИЋЕ СЕ КАТАСТРОФОМ“: Џефри Сакс открио ко стоји иза операције Кијева у Курској области
НЕУСПЕЛУ операцију Оружаних снага Украјине у Курској области фактички спроводи Северноатлантска алијанса, изјавио је амерички економиста Џефри Сакс у интервјуу за Јутјуб канал „Џаџинг фридом“.

Фото: Printscreen
-Највећи губици су на украјинској страни и у Кијеву се ништа не дешава без одобрења или руковођења из САД. Та операција у Курској области ће највероватније бити катастрофа, рекао је Сакс.
Како је истакао, амерички војници су на терену, а такође пружају обавештајне податке. Поред тога, они одређују циљеве, управљају системима наоружања и у потпуности финансирају Оружане снаге Украјине.
-Потпуно је јасно да је то рат између САД, пре свега, и Русије, закључио је стручњак.
Подсетимо, масовни напад украјинских оружаних снага на Курску област почео је 6. августа. Председник Русије Владимир Путин рекао је да је кијевски режим извео провокацију, те да врши неселективно гранатирање цивилних мета. Директор ФСБ Русије је саопштио да је Кијев у Курској области извео терористички напад уз подршку колективног Запада.
(sputnikportal.rs)
БОНУС ВИДЕО - РУСКИ ТОП ГАН: Пилоти руске северне флоте изводе вежбе изнад Баренцовог мора
Препоручујемо

"ПОЛИТИКО" ТВРДИ: Запад одобрио напад украјинских оружаних снага на Курску област
10. 08. 2024. у 18:33

ДОДИК ЖЕСТОКО УДАРИО НА СТАНИВУКОВИЋА: Докле ћеш бити полтрон најгоре врсте?
ПРЕДСЕДНИК Милорад Додик упитао је данас градоначелника Бањалуке Драшка Станивуковића "докле ће бити полтрон најгоре врсте који се свакодневно додворава Сарајеву, а оптужује Републику Српску".
21. 08. 2025. у 19:40

"СРАМ ВАС БИЛО ЗА СВЕ ШТО РАДИТЕ" Вучић са презиром одговорио Жаклини Таталовић на добацивања и упадице
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић одговорио је на упадице и добацивања новинарки Н1 Жаклини Таталовић.
17. 08. 2025. у 14:28

Да ли је она најзгоднија водитељка на РТС-у? Објавила фотке у бикинију са плаже
ВОДИТЕЉКА Драгана Косјерина привлачи пажњу својим атрактивним изгледом где год се појави.
22. 08. 2025. у 13:24
Коментари (1)