ТОРНАДО ПОТОПИО БРОД, У ТОКУ ПОТРАГА ЗА ПРЕЖИВЕЛИМА: Страхује се да има мртвих, трагедија потресла све
У МОРУ код Портичела, недалеко од Палерма, данас у зору десила се тешка поморска несрећа када је једрењак "Бајезиан" изненада потонуо, повукавши са собом седам особа.

Foto: pixabay
Спасилачке операције, које су одмах започете, интензивирале су се у наредним сатима, уз коришћење патролних чамаца, ронилаца и хеликоптера ватрогасне службе који непрестано претражују широко подручје, јавља Cronache della Campania.
Пловило под британском заставом сада лежи на дубини од 49 метара, тихо сведочећи о трагедији која је потресла локалну заједницу и породице несталих.
Петнаест особа је спасено захваљујући обалској стражи и ватрогасцима. Међу њима се, како јавља РАИ њуз, налази и мајка са бебом.
Тренутно се седам особа води као нестало.
Пловило, које је носило британску заставу и на ком су се налазили претежно британски држављани, али и један Новозеланђанин, један држављанин Шри Ланке, два англо-француза и један Ирац, вероватно је потонуло због торнада који је погодио то подручје.
Међу жртвама, осим кувара, налазе се четири британска држављанина, један Канађанин и два Американца.
Лучка капетанија, која координира сложене операције потраге и спасавања, покренула је истрагу како би утврдила узроке потонућа. Лоши временски услови, с узбурканим морем и јаким ударима ветра, могли су играти кључну улогу у овој трагичној причи, наводи италијански портал.
У међувремену, капетан брода, дубоко потресен оним што се догодило, саслушан је од стране истражитеља. Његово сведочење, које је било исцепкано и збуњено, могло би пружити кључне информације за реконструкцију динамике несреће.
(Телеграф)
БОНУС ВИДЕО: ЛАНСИРАНА РУСКА РАКЕТА: Погледајте како Сојуз 2.1 носи теретну летелицу Прогрес
Препоручујемо

СРБИН 10 ДАНА ПЛУТАО НА ПУЧИНИ: Драма на Атлантику, младић умало да кобно страда
14. 08. 2024. у 10:03

УБИЈЕН ЗБОГ ДЕВОЈКЕ ИЛИ ДУГА: Детаљи истраге убиства Србина у Шпанији
16. 08. 2024. у 08:00

"ТО ЛИЦЕ, ТЕ УСНЕ..." Трамп поново изазвао пажњу коментаром о својој портпаролки Каролин Левит (28)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп поново је доспео у жижу јавности због необичног коментара о изгледу портпаролке Беле куће Каролин Левит.
14. 10. 2025. у 14:48

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон
РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.
14. 10. 2025. у 13:06

"ПАЦОВИ ПОБЕГЛИ" Како је Павковић говорио после хапшења у Сабљи: "Најстрашнији је затвор у отаџбини! Војска са атентатом на Вука нема ништа"
НЕКАДАШЊИ начелник Генералштаба Војске Југославије генерал Небојша Павковић преминуо је данас у Београду, у 79. години.
20. 10. 2025. у 18:59
Коментари (0)