ПРЕМИЈЕР ГРУЗИЈЕ: Предстојећи избори биће референдум о питању рата и мира
ГРУЗИЈСКИ премијер Иракли Кобахидзе оценио је данас да ће предстојећи парламентарни избори у Грузији бити нека врста референдума о питању рата и мира.
ФОТО: Профимедиа
-Ови избори су изузетно принципијелни... Ово је референдум између мира и рата, рекао је он, преноси Спутњик Грузија.
Кобахидзе је напоменуо да ће грузијски народ такође морати да направи избор између пропаганде и традиционалних вредности и додао да је избор прилично једноставан "ако се руководите принципима морала зарад мира и светле будућности".
Кобахидзе је у јуну рекао да чланови партије Уједињени национални покрет бившег председника Михаила Сакашвилија настоје да осигурају да земља следи сценарио Украјине.
Раније је такође приметио да би, уколико би ова политичка снага била на власти, Грузија била укључена у актуелни сукоб, јер "желе да отворе други фронт против Русије".
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - РУСКИ ТОП ГАН: Пилоти руске северне флоте изводе вежбе изнад Баренцовог мора
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је "дубока операција" - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година
ЗАПАДНИ медији и стручњаци данима уназад предвиђају да би се полуострво Крим могло вратити под украјинску контролу, јер је Украјина прекинула руске линије снабдевања.
06. 06. 2026. у 08:59 >> 08:59
НЕМАЧКА ХИТНО ПОЗВАЛА РУСИЈУ: Путине, време је...
МИНИСТАР спољних послова Немачке, Јохан Вадефул, позвао је руског председника, Владимира Путина, да покрене преговоре о миру у Украјини уз учешће Европе, преносе немачки медији.
05. 06. 2026. у 09:53
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)