СТИГЛА ЗВАНИЧНА ПОТВРДА: Ево да ли Си путује у Русију ове године
ПРЕДСЕДНИК Кине Си Ђинпинг присуствоваће самиту БРИКС-а у Казању у октобру, потврдио је кинески амбасадор у Русији Џан Хануи.

Foto: Tanjug
- Планирана је посета, путовање. Он ће учествовати на самиту - рекао је дипломата, потврдивши тако да да ће Си Ђинпинг у октобру посетити Казањ.
Руски председник Владимир Путин је на овонедељном састанку са премијером Државног савета Кине Ли Ћијангом истакао да Русија очекује Си Ђинпинга у октобру у Казању.
БРИКС је организација основана 2006. године а чланице су: Бразил, Русија, Индија, Кина, Јужна Африка, Египат, Етиопија, Иран и Уједињени Арапски Емирати, пише РИА.
Русија ове године председава БРИКС-ом и биће домаћин главног догађаја ове организације – самита БРИКС-а који ће се одржати од 22. до 24. октобра у Казању.
(РТ Балкан)
БОНУС ВИДЕО: РУСИ НА ПОЗИЦИЈИ: Виђени тенкови у Курској области

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио
ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.
05. 06. 2025. у 17:05

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)
НИКОЛА Јокић је најбољи кошаркаш планете, али дајте му лопту и биће најбољи у сваком спорту. То је показао још једном.
08. 06. 2025. у 08:54

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић
ЈЕДНА од наших најистакнутијих драмских уметница Љиљана Благојевић отишла је у пензију, а налази се међу двадесетчетворо уметника, који ће примају националну пензију за допринос култури.
07. 06. 2025. у 11:30
Коментари (0)