ДОБРЕ ВЕСТИ ЗА РУСИЈУ: Путин саопштио најновије податке
ПРИВРЕДА Русије као и прошле године наставља да расте добрим темпом, БДП је за првих пола године порастао за 4,6 одсто, изјавио је руски председник Владимир Путин на онлајн састанку о економским питањима.

Foto:Sergei Guneyev, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP
Руски лидер је додао да је за 4,4 одсто повећан обим индустријске производње.
Путин је такође истакао да традиционално високу вредност бележе и прерађивачке индустрије, где раст износи 8 одсто за првих шест месеци ове године.
Председник Русије је такође нагласио да стопа незапослености остаје на рекордно ниском нивоу и да је у јуну износила 2,4 одсто.
Он је још подвукао да се раст привреде и зарада позитивно одразио на федерални буџет, те за првих седам месеци ове године његови приходи износе готово 20 билиона рубаља, што је за 36 одсто више од прошле године. Истовремено, готово две трећине буџетских прихода долази од нафте и гаса, који не зависе од извоза угљоводоника.
Поред тога, председник Русије је на састанку предложио да се „размотре главни правци економске политике за период до 2030. године, укључујући јачање економске основе у циљу успешног окончања СВО“.
Према његовим речима, успешан завршетак "специјалне војне операције" у Украјини је главни услов за реализацију планова дугорочног развоја Русије.
Руски лидер је такође нагласио да Влада тренутно завршава рад на новим националним пројектима.
На састанку су учествовали премијер Русије Михаил Мишустин, председник Централне банке Елвира Набиулина, први потпредседник Владе Денис Мантуров и други чланови Владе.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: РУСКА СЕВЕРНА ФЛОТА: Погледајте вежбе противподморничког ратовања у Баренцовом мору
Препоручујемо

ВЕЛИКИ РУСКИ НАПАД УЗБУРКАО НАТО: Подигнута авијација Пољске и савезничких земаља
26. 08. 2024. у 11:08

ТРАМП ЖЕСТОКО УДАРИО НА ЕУ: Послао писмо Урсули фон дер Лајен, царине од 30 посто ступају на снагу 1. августа
ЦАРИНЕ од 30 одсто на сву робу која се из Мексика или земаља Европске уније увози у Сједињене Америчке Државе ступиће на снагу 1. августа, саопштио је данас амерички председник Доналд Трамп.
12. 07. 2025. у 14:55

ОТКРИВЕН УЗРОК ПАДА БОИНГА СА 260 ПУТНИКА: Аудио снимак пилота из кокпита само продубљује мистерију
ИСТРАЖИТЕЉИ су открили узнемирујуће детаље у оквиру прелиминарне истраге пада авиона компаније Air India, на лету 171, у којем је у јуну страдало 260 особа.
12. 07. 2025. у 15:36

СЛАВИМО ПЕТРОВДАН: Шта се данас не ради и шта треба умесити
СРПСКА православна црква и њени верници данас прослављају Петровдан, празник који је посвећен светим апостолима Петру и Павлу.
12. 07. 2025. у 07:34
Коментари (0)