КИНЕСКИ ХАКЕРИ: Искористили грешку у софтверу да компромитују неколико интернет компанија у САД

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

27. 08. 2024. у 19:45

КИНЕСКА хакерска група искористила је софтверску грешку да компромитује неколико интернет компанија у САД и иностранству, саопштила је данас америчка компанија за сајбер безбедност "Lumen Technologies".

КИНЕСКИ ХАКЕРИ: Искористили грешку у софтверу да компромитују неколико интернет компанија у САД

Фото Shutterstock

Компанија је навела да су хакери искористили претходно непознату грешку у софтверској платформи Versa Director која се користи за управљање услугама за клијенте софтверске компаније "Versa Networks" у Санта Клари у Калифорнији, пренео је Ројтерс.

Истиче се да је до сада откривено да су кинески хакери компромитовали четири интернет компаније у САД и једну у иностранству, а "Лумен" није именовао погођене фирме.

"Лумен" наводи да је хакерски напад 12. јуна извршила група под називом "Волт тајфун" коју подржава кинеска влада.

Компанија "Versa Networks" саопштила је у понедељак да је њена софтверска платформа била изложена хакерском нападу и саветовала је купцима да надограде свој софтвер како би се исправила грешка.

Директор америчког Федералног истражног бироа (ФБИ) Кристофер Реј рекао је у априлу да је Кина инфилтрирала хакере који могу да нападну критичну инфраструктуру САД у било којем тренутку, укључујући телекомуникације, енергетику и водовод.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО - РУСИ НА ПОЗИЦИЈИ: Виђени тенкови у Курској области

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
УКРАЈИНСКИ ВОЈНИЦИ У КЛАНИЦИ ПОКРОВСКА: У граду је прави пакао, Руси довели све снаге које могу

УКРАЈИНСКИ ВОЈНИЦИ У КЛАНИЦИ ПОКРОВСКА: "У граду је прави пакао, Руси довели све снаге које могу"

РУСКА пешадија продрла је у градске границе једног од главних стратешких циљева председника Русије Владимира Путина, претећи да га опколи. Украјинске специјалне снаге укључиле су се у борбе у урбаном подручју.

29. 10. 2025. у 17:43

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

Коментари (0)

УЗ ОВАЈ КРЕДИТНИ КАЛКУЛАТОР ЛАКО ИЗРАЧУНАЈТЕ РАТУ КРЕДИТА И УКУПАН ИЗНОС ЗА ОТПЛАТУ