СТРАВИЧНА ТРАГЕДИЈА У АУСТРАЛИЈИ: 25-годишњи инструктор падобранства погинуо након неуспешног слетања у групном скоку
НОВОЗЕЛАНДСКИ инструктор падобранства погинуо је у трагичној несрећи у Аустралији након грешке у групном скоку приликом слетања.

Фото: А. Станковић
Лијам Њуман, пронађен је у руралном делу Таравера, западном делу Квинсленда у уторак након пада на земљу брзином од 80 километара на сат након неуспешног слетања.
Његов отац Брет, падобранац са 30 година искуства, и мајка Шерали су такође били са њим када се ова трагедија догодила.
Рекао је да је његов скок био нормалан до последњих 10 метара када је претерано исправио слетање и ударио у земљу великом брзином.
- То је најгора ноћна мора за сваког родитеља. Молила сам га, молим те, не ради то, довољно је тешко да мој муж то уради. Брет, који је и сам искусан падобранац са преко 15.000 скокова испод појаса - рекла је мајка за 7њуз да је њихов син учинио све што је могао да безбедно скаче са падобраном.
Аустралијска падобранска федерација изјавила је да су отворили истрагу и речено је да је Њуман успешно слетео преко 600 пута.
Према објави федерације на друштвеним мрежама 2022. године, Њуман је добио лиценцу за падобранство у септембру те године након што је цело детињство посветио падобранству.
- Било да се тата претвара да скаче падобраном у тандему са кауча у дневној соби или да седим са стране и гледам га како слеће после скока, увек сам знао да ћу му се једног дана придружити на небу - рекао је тада Лијам Њуман.
- Први пут соло скакати је био један од најбољих тренутака у мом животу и знао сам да је то почетак дуге каријере у спорту, покушавајући да живим у складу са наслеђем које је мој тата тако бриљантно поплочао преда мном.- додао је он.
БОНУС ВИДЕО:
НАЈДУЖИ СТАКЛЕНИ ТОБОГАН НА СВЕТУ: Погледајте како изгледа спуштање
Препоручујемо

ТЕРОР БАНДИ НА ХАИТИЈУ: Убијено најмање десет особа, куће и фарме апсолутно уништене
28. 08. 2024. у 18:35

ПОГИНУЛА 19-ГОДИШЊА СТУДЕНТКИЊА НА ИБИЦИ: Пала са шестог спрата хотела у Сан Антонију
22. 08. 2024. у 17:50

ДОДИК ЖЕСТОКО УДАРИО НА СТАНИВУКОВИЋА: Докле ћеш бити полтрон најгоре врсте?
ПРЕДСЕДНИК Милорад Додик упитао је данас градоначелника Бањалуке Драшка Станивуковића "докле ће бити полтрон најгоре врсте који се свакодневно додворава Сарајеву, а оптужује Републику Српску".
21. 08. 2025. у 19:40

"СРАМ ВАС БИЛО ЗА СВЕ ШТО РАДИТЕ" Вучић са презиром одговорио Жаклини Таталовић на добацивања и упадице
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић одговорио је на упадице и добацивања новинарки Н1 Жаклини Таталовић.
17. 08. 2025. у 14:28

Да ли је она најзгоднија водитељка на РТС-у? Објавила фотке у бикинију са плаже
ВОДИТЕЉКА Драгана Косјерина привлачи пажњу својим атрактивним изгледом где год се појави.
22. 08. 2025. у 13:24
Коментари (0)