"ТО ЈЕ КРАЂА": Кремљ о пребацивању Кијеву новца од замрзнуте руске имовине

Биљана Ристивојевић

29. 08. 2024. у 12:35

ПРЕБАЦИВАЊЕ Кијеву 1,4 милијарде евра од стране Европске уније представља крађу која ће имати правне последице, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.

ТО ЈЕ КРАЂА: Кремљ о пребацивању Кијеву новца од замрзнуте руске имовине

Фото Танјуг

- Већ смо говорили да су то незаконите радње. Оне ће сигурно имати правне последице. То није ништа друго до нелегална експропријација, руски речено – крађа нашег новца - истакао је Песков, коментаришући Борељове изјаве.

Шеф европске дипломатије Жозеп Борељ изјавио је раније да је Европска унија већ почела да усмерава приходе од замрзнуте руске имовине за плаћање војних испорука Украјини, као и да је већ пребачено 1,4 милијарде евра.

Стални представници земаља-чланица Европске уније су 29. јануара усагласили предлог Европске комисије о коришћењу прихода од руске имовине замрзнуте у земљама ЕУ. Како је раније објаснио један европски дипломата, ЕК предлаже да се приходи добијени од замрзнуте руске имовине чувају на посебним рачунима за њихову могућу употребу у будућности за финансирање Украјине.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: РУСИ НА ПОЗИЦИЈИ: Виђени тенкови у Курској области

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.

14. 10. 2025. у 13:06

ПАЦОВИ ПОБЕГЛИ Како је Павковић говорио после хапшења у Сабљи: Најстрашнији је затвор у отаџбини! Војска са атентатом на Вука нема ништа

"ПАЦОВИ ПОБЕГЛИ" Како је Павковић говорио после хапшења у Сабљи: "Најстрашнији је затвор у отаџбини! Војска са атентатом на Вука нема ништа"

НЕКАДАШЊИ начелник Генералштаба Војске Југославије генерал Небојша Павковић преминуо је данас у Београду, у 79. години.

20. 10. 2025. у 18:59

Коментари (0)

ЈЕЗИВО: Убијен голман - намамили га на лажну пробу за велики клуб, а онда су позвали његову породицу...