АМЕРИКА ИЗВРШИЛА НАПАД: Убијено 15 оперативаца, повређено седам војника САД

ЦЕНТРАЛНА команда америчке војске (ЦЕНТЦОМ) саопштила је да су њене снаге заједно са ирачким безбедносним снагама извршиле напад на западу Ирака у којем је убијено 15 оперативаца Исламске државе (ИД), а амерички војни званичник је изјавио да су у том нападу повређена седморица америчких војника.

АМЕРИКА ИЗВРШИЛА НАПАД: Убијено 15 оперативаца, повређено седам војника САД

Foto: Profimedia

ЦЕНТЦОМ је навео да у нападу који је изведен 29. августа није било цивилних жртава. Амерички војни званичник рекао је за АП да су седморица америчких војника повређени, од којих петорица у операцији, а двојица приликом пада и да су сви у стабилном стању.

Најмање петорица америчких војника повређени су у нападу раније овог месеца на војну базу коалиционих снага у Ираку.

У Ираку је стационирано 2.500 америчких војника.

После војног пораза Исламске државе у Ираку крајем 2017. године, америчке снаге остале су да помогну у спречавању поновног оживљавања те терористичке групе.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ЕПСКИ ДЕБАКЛ! Арина Сабаленка избачена са Ролан Гароса