ФРАНЦУСКА: Макрон се сутра састаје са Казневом у оквиру консултација о новом премијеру

Танјуг

01. 09. 2024. у 18:42

ФРАНЦУСКИ председник Емануел Макрон примиће сутра рано ујутро бившег премијера Бернара Казнева у Јелисејској палати у оквиру консултација о именовању новог премијера.

ФРАНЦУСКА: Макрон се сутра састаје са Казневом у оквиру консултација о новом премијеру

Фото: Shutterstock


Ову информацију је лист Монд потврдио и сам бивши премијер, социјалиста Казнев.

- Бернард Казнев не тражи ову позицију, али ако пристане, то ће бити само из осећаја дужности, као и да би се избегле додатне потешкоће за земљу - рекао је за француски лист неименовани извор близак Казневу. 

Казнев (61) је члан Социјалистичке партије Француске. Од децембра 2016. до маја 2017. обављао је функцију премијера под председником Франсоа Оландом.

Месец и по дана након ванредних парламентарних избора и оставке владе Габријела Атала, Макрон још увек није именовао новог премијера.

Левичарке странке општужиле су Макрона за "опструкцију", пошто је са листе кандидата искључио кандидаткињу Новог народног фронта Луси Каст.

Ултралевичарска партија Непокорена Француска покренула је поступак опозива Макрона.  
Макрон се сутра састаје са Казневом у оквиру консултација о новом премијеру.

БОНУС ВИДЕО: РАЗГОВОР ДВА ПРЕДСЕДНИКА: Вучић и Макрон очи у очи

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШТА СЕ ОВО ДЕШАВА У БРИСЕЛУ? ЕУ убеђује Белгију да прихвати план који би разбеснео Русију, воде се разговори ван главне сале самита

ШТА СЕ ОВО ДЕШАВА У БРИСЕЛУ? ЕУ убеђује Белгију да прихвати план који би разбеснео Русију, воде се разговори ван главне сале самита

ЕВРОПСКА комисија и Белгија тренутно воде интензивне разговоре ван главне сале самита како би усагласиле најосетљивије делове плана Европске уније за коришћење 210 милијарди евра замрзнуте руске имовине у корист Украјине, рекло је за Политико пет дипломата и званичника ЕУ упознатих са током преговора.

18. 12. 2025. у 16:38

СРБЕ СУ РАСТРГЛИ, РАСТРГЛИ СУ ЈЕДАН НАРОД Путин жестоко ударио по Европи: Тамо нема цивилизације, само деградације!

"СРБЕ СУ РАСТРГЛИ, РАСТРГЛИ СУ ЈЕДАН НАРОД" Путин жестоко ударио по Европи: Тамо нема цивилизације, само деградације!

ИСПОСТАВИЛО се да на Западу нема никакве цивилизације, већ само континуирана деградација, изјавио је председник Русије Владимир Путин на проширеном колегијуму Министарства одбране Русије.

17. 12. 2025. у 13:13

Коментари (0)

СКАНДАЛ! Хрватска банка кажњена са 1.5 милиона €: Апликацијом ПРЕНОСИЛИ и ЧУВАЛИ све што је инсталирано на мобилним телефонима корисника