У НИГЕРИЈИ КОЛАПС ЗБОГ ПОПЛАВА: Двоје деце погинуло, једно повређено

Танјуг

01. 09. 2024. у 20:32

ДВОЈЕ деце је погинуло, а једно је повређено, након што се срушила зграда у којој су се налазили усред поплава које су погодиле Нигерију, саопштиле су данас власти.

У НИГЕРИЈИ КОЛАПС ЗБОГ ПОПЛАВА: Двоје деце погинуло, једно повређено

Фото Танјуг/АП


Национална агенција за ванредне ситуације (Нема) известила је да су деца погинула у Кацини, једној од седам северозападних нигеријских држава које су тешко погођене поплавама. 

Агенција је у четвртак саопштила да је најмање 179 људи широм Нигерије умрло од последица поплава, док је десетине хиљада расељено, пише BBC.

У поплавама је оштећено око 107.000 хектара пољопривредног земљишта док се Нигеријци суочавају са несташицом хране.

Нема и Агенција УН за избеглице су такође истакли да је неколико лица расељених због поплава већ напустило своје домове на северозападу због учесталих напада милитаната.

У поплавама које су погодиле афричку земљу 2022. године, погинуло је око 600, а расељео 1,3 милиона људи.

БОНУС ВИДЕО: ВОДА ГУТА АУТОМОБИЛ НА ЗВЕЗДАРИ, ЉУДИ ГЛЕДАЈУ У НЕВЕРИЦИ: Невероватни призори невремена у Београду

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.

28. 01. 2026. у 07:48

Коментари (0)

АУСТРАЛИЈАН ОПЕН 2026: Новак Ђоковић понижен као никада пре!