ДРОН РАНИО ДВОЈЕ, А УБИО ЈЕДНОГ ЧЛАНА ПКК: Турска напала Ирачки Курдистан
ЈЕДАН члан у Турској забрањене Радничке партије Курдистана (ПКК) је убијен, а двојица су рањена у турском нападу дроном на северу Ирака, саопштила је данас служба за борбу против тероризма ирачког Курдистана.
Фото: ssb.gov.tr
- Турски напад био је усмерен на састанак чланова ПКК у кампу Махмур, убивши једног и ранивши још двоје, укључујући високог званичника ПКК - додаје се у саопштењу.
Турска редовно изводи ваздушне нападе на милитанте ПКК у северном Ираку и има десетине испостава на ирачкој територији, преноси Ројтерс.
ПКК је покренула побуну против Анкаре 1984. са почетним циљем стварања независне курдске државе, док је циљ касније постао добијање већих права за Курде и ограничену аутономију на југоистоку Турске.
Ова партија је у Турској означена као терористичка организација.
БОНУС ВИДЕО:
ВРАТОЛОМИЈА НА 3200 НЕТАРА: Казахстански акробат Галимзхан Ауесбаи пркоси гравитацији
УКРАЈИНСКИ ВОЈНИЦИ: Погледајте шта Руси раде у Покровску, не можемо да их пратимо
РУСКИ војници у Покровску делују као диверзанске и извиђачке групе и отежавају одбрану Украјини тиме што се пресвлаче у цивилну одећу, изјавио је командант 68. ловачке бригаде, под псеудонимом "Љути", за "Суспилне" 19. новембра.
19. 11. 2025. у 18:42
ПУТИН ЗАВРШИО У БОЛНИЦИ: Провео ноћ на клиници
РУСКИ председник Владимир Путин објавио је да је завршио годишњи лекарски преглед и резултати су добри.
19. 11. 2025. у 20:22
АРНАУТОВИЋ ЕМОТИВАН: Пет година имам проблем са супругом
ИЗУЗЕТНО емотиван био је капитен Аустрије Марко Арнаутовић након великог успеха у квалификацијама за Мундијал.
20. 11. 2025. у 12:40
Коментари (0)