ГОРИ БИВША БАЗА ВАГНЕРОВАЦА? Била ударни штаб пуних десет година (ВИДЕО)
ПОЖАР је избио у бившој војној бази Вагнер јединице у Молкину у руском Краснодарском крају 21. септембра, јавила је руска независна медијска кућа Медуза, позивајући се на Телеграм канал повезан са Вагнером.
![ГОРИ БИВША БАЗА ВАГНЕРОВАЦА? Била ударни штаб пуних десет година (ВИДЕО) ГОРИ БИВША БАЗА ВАГНЕРОВАЦА? Била ударни штаб пуних десет година (ВИДЕО)](/data/images/2022-08-28/261766_vagner_fmob.jpg)
Фото: Профимедиа/Илустрација/Јавно власништво
Камп Молкино је био "домаћин" Вагнеровим плаћеницима скоро 10 година и био је главна база ове групе у Русији. У лето 2023, база је наводно предата Афричком корпусу, јединици коју чине бивши Вагнерови борци подређени руском Министарству одбране.
Афрички корпус делује у Буркини Фасо, Либији, Малију, Централноафричкој Републици и Нигеру, наводи Медуза.
Телеграмски канал Вагнер Орцхестра објавио је 21. септембра видео снимке на којима се наводно виде административне зграде и штаб базе у пламену. Нејасно је шта је изазвало пожар.
Група Вагнер је одиграла кључну улогу у нападу Русије на Украјину у пуном обиму, предводећи напад Москве у бици код Бахмута у пролеће 2023.
(Б92)
Препоручујемо
![АМЕРИКАНЦИ ОТВОРИЛИ КИНЕСКИ БАЛОН КОЈИ СУ ОБОРИЛИ: Остали шокирани оним што се налази у њему - Могли су нас шпијунирати! АМЕРИКАНЦИ ОТВОРИЛИ КИНЕСКИ БАЛОН КОЈИ СУ ОБОРИЛИ: Остали шокирани оним што се налази у њему - Могли су нас шпијунирати!](/data/images/2025-02-11/571809_profimedia-0758018135_kf.jpg?time=1739277204)
АМЕРИКАНЦИ ОТВОРИЛИ КИНЕСКИ БАЛОН КОЈИ СУ ОБОРИЛИ: Остали шокирани оним што се налази у њему - "Могли су нас шпијунирати!"
КИНЕСКИ шпијунски балон који је 2023. године прелетео Сједињене Државе био је опремљен америчком технологијом која је могла омогућити шпијунирање Американаца, према изворима који су директно упознати са техничком анализом коју је спровела америчка војска.
11. 02. 2025. у 13:30
![ГРАЂАНИ У ПАНИЦИ: Море у Турској се повукло више од 300 метара (ФОТО) ГРАЂАНИ У ПАНИЦИ: Море у Турској се повукло више од 300 метара (ФОТО)](/data/images/2025-02-11/571829_profimedia-0962212937_kf.jpg?time=1739280031)
ГРАЂАНИ У ПАНИЦИ: Море у Турској се повукло више од 300 метара (ФОТО)
НАКОН серије потреса на Санторинију, море у Измиру и многим другим местима дуж егејске обале повукло се више од 200 метара, објавили су турски медији.
11. 02. 2025. у 14:15
![3 МИЛИОНА СЛЕПАЦА У ХРВАТСКОЈ: Томпсон - то није будала! Наши хероји су давно починили масакр, а чији смо ми? 3 МИЛИОНА СЛЕПАЦА У ХРВАТСКОЈ: Томпсон - то није будала! Наши хероји су давно починили масакр, а чији смо ми?](/data/images/2025-02-11/571873_vedrana-rudan-zoran-milanovic-marko-perkovic-tompson-foto-yt-printscreen-profimedia-ata-images-2_kf.jpg?time=1739290351)
3 МИЛИОНА СЛЕПАЦА У ХРВАТСКОЈ: "Томпсон - то није будала! Наши 'хероји' су давно починили масакр, а чији смо ми?"
"ЧИЈИ смо ми? Питајте Загребачку банку, Привредну банку, питајте Хрватску народну банку... Питајте све оне који нам се свакодневно церекају са свих портала и реците, имате Хрватску."
11. 02. 2025. у 17:12
Коментари (0)